Flavia Pennettaová

Flavia Pennettaová | foto: AP

Finále Fed Cupu: Italky vedou po úvodních dvouhrách nad USA 2:0

• 1
Do finále tenisového Fed Cupu vstoupily lépe tenistky Itálie. Po úvodních dvouhrách vedou nad USA 2:0. Na domácí půdě v Reggiu Calabria nejprve Flavia Pennettaová za 65 minut porazila Alexu Glatchovou 6:3, 6:1. Druhý bod přidala Francesca Schiavoneová, jež v deštěm přerušeném duelu zdolala Melanii Oudinovou 7:6, 6:2.

Čtvrtfinalistka letošního US Open Oudinová sice před odchodem do kabin vedla 4:2, set ale ztratila v tie-breaku a druhou sadu prohrála hladce 2:6. Italky v průběhu prvního finálového dne potvrdily pozici favoritek.

V devíti vzájemných duelech ani jednou USA neporazily, ovšem americký výběr je oslabený absencí svých nejlepších hráček Venus a Sereny Williamsových.

Svěřenkyně kapitána Corrada Barazzuttiho útočí na druhý triumf ve Fed Cupu po premiérovém vítězství v roce 2006. Semifinálové přemožitelky českého výběru z USA, které vede bývalá špičková hráčka Mary Joe Fernandezová, mají na kontě rekordních 17 titulů.

V neděli jsou na programu další dvě dvouhry a závěrečná čtyřhra. Špatné počasí hrozí i v neděli a organizátoři počítají s tím, že se zápas může dohrát až v pondělí.

Itálie - USA 1:0 po dvou dvouhrách
Pennettaová - Glatchová 6:3, 6:1
Schiavoneová - Oudinová 7:6 (7:2), 6:2