Davis Cup: Česko - Argentina
úvodní dvouhry

On-line z duelu čtvrtfinále Světové skupiny Davisova poháru v Ostravě

15-40
Berdych byl u sítě později. Monaco míč stihl a českého soupeře prohodil. Díky tomu má dva brejkboly na úvod druhé sady.
15-30
Jenže argentinský tenista vede 30-15.
15-15
Monaco tento úder trochu vypustil, protože počítal s tím, že to bude aut. Nebyl.
0-15
Bekhend českého tenisty byl v síti.
Do druhého setu servíruje Tomáš Berdych.
1:0
A Berdych první set vyhrál 6:4. Sebral Monakovi třetí podání.
30-40
Uf. Berdych se rozhodl hrát stopvolej, ale nebyl to úplně jistý úder. Naštěstí se do kurtu vešel a Berdych má další brejkbol.
30-30
30 oba. Argentinec zahrál do sítě.
30-15
Monaco zahrál chytře do protipohybu českého hráče.
15-15
Škoda. Zdánlivě lehký volej Berdych nezvládl.
0-15
Berdych začal odvážně. Vydal se k síti a vyplatilo se mu to.
5:4
Páska byla s Monakem i tentokrát. Zastavila Berdychův míček. Český tenista tak přišel o nadějné vedení 5:3 a 40-15. Podávat bude Monaco.
40-A
Ze setbolů je brejkbol. Monaco od sítě uklidil míč daleko od Berdycha.
shoda
Přichází komplikace. Druhý brejkol Berdych ztratil, když se jeho úder nevešel do kurtu.
40-30
Monaco se Berdychovi gestem omlouvá. K zisku fiftýnu mu pomohla páska.
40-15
Téměř nemožné dokázal Monaco vrátit. Dvě smeče Berdycha nebyly vítězné, až ta třetí znamená, že český tenista je jediný míč od výhry v prvním setu.
30-15
Dlouhá výměna od základní čáry skončila lépe pro Berdycha. Monaco zahrál do autu.
15-15
Naštěstí český hráč vyrovnal.
0-15
Monaco prohodil po čáře Berdycha.
5:3
Velmi emotivně prožívá ztrátu podání Monaco. Berdych mu vzal už druhý servis v prvním setu. A bude podávat na vítězství.
30-40
Berdych zatnul pěst. Monaco mu nevrátil míček, a tak má český tenista brejkbol.
30-30
Argentinec vyhrává.
15-30
Povedeným returnem si Berdych připravil pozici pro útok a získal další body.
15-15
Razantní podání Berdych nemohl vrátit přes síť.
0-15
Páska zastavila Monakův úder.
4:3
Česká jednička opět v zápase vede. Za stavu 4:3 bude podávat Monaco.
40-30
Argentinec často hraje míčky na základní čáru, Berdychovi to dělá problém. Zase opřel míček jen do sítě.
40-15
Hezký bekhend po čáře od Tomáše Berdycha.
30-15
Český tenista zaútočil na síti. Ubránil se i těžkému lobu od soupeře.
0-15
Berdych se k úderu přikrčil, ale síť nepřehodil.
3:3
O poslední míček byla ještě krátka diskuze. Ale aut to byl, takže Monaco srovnal na 3:3. Podávat bude český tenista.
A-40
Teď má blíž k zisku tohoto gamu Monaco.
shoda
Argentinec možná znervózněl. Míček zastavila páska a on se chytil za hlavu, protože stav šesté hry je srovnaný.
40-30
Teď ale zahrál Berdych mistrovský return. Monaco se ani nehnul.
15-0
Začal dobře. Křižným forhendem mimo dosah českého tenisty.
3:2
Juan Monaco proměnil až čtvrtý brejkbol. Snížil tak re-brejkem na 2:3. Vyrovnat může v šesté hře, kdy bude servírovat.
40-A
Zase a znova. Monaco má čtvrtý brejkbol.
shoda
Argentinec opřel úder jen do sítě a přišel i o třetí brejkbol.
40-A
Jenže Monaco má další brejkbol, když dopadl míček z jeho rakety přesně na čáru.
shoda
A je po brejkbolech. Monako zahrál sice mimo Berdychův dosah, ale míček dopadl až za čáru.
30-40
Game ještě nekončí. Argentinec pokazil return.
15-40
Tři míče v řadě uhrál Monaco a i on má dva brejkboly.
15-0
Tomáš Berdych soupeře rozběhal a pak ho dorazil úderem od sítě.
3:1
A hned první Tomáš Berdych proměnil. Vede už 3:1, navíc bude podávat.
15-40
Tomáš Berdych má první brejkboly v zápase.
15-0
Monaco nejdřív protestoval u rozhodčího. První výměna tak byla anulována. Pak zahrál Argentinec přesně do rohu kurtu.
2:1
Berdychovi dodala předchozí výměna sebevědomí. Třetí hru ukončil nechytatelným podáním. Vede 2:1, podává jeho soupeř.