Sázkaři vyčítají sázkovým kancelářím arogantní chování a limitování

Sázkaři naříkají, že jim sázkové kanceláře ztěžují sázení. | foto: Michal ŠulaMF DNES

18 2010
Největší problém českých sázkových kanceláří? Arogantní chování, shodují se sázkaři. Profesionální tipující i lidé sázející pro zábavu se také podivují nad zvláštním limitováním sázek.

Sázkaři naposílali v posledních měsících do redakce iDNES.cz mnoho e-mailů a vzkazů, ve kterých si stěžují na chování sázkových kanceláří. Jednou poslali obrázek zamítnutého tiketu, který vsadili za pět korun, podruhé se durdili nad nevýhodnou kurzovou hladinou.

Přečtěte si několik názorů čtenářů, kteří si stěžují na neduhy sázkových kanceláří.

Dále čtěte

Jaké články si ještě k tématu můžete přečíst

Jen málo sázkovek vám nedá limit

Rušení účtu sázkařů na sázkovkách je zcela běžná praxe. I mně se to několikrát stalo.

Rušení účtu je veskrze fér praktika, kterou se sázková kancelář zajišťuje proti hráčům, kteří ji ohrožují nebo potenciálně ohrožují. V sázení není důležité, zda jste čistý výherce nebo loser, ale zda vaše sázky jsou na kurzy s hodnotou (tzv. sharp). Právě sharp akce sázkovky nesnášejí.

Rušení účtu natvrdo je praxí obvyklou v karibských sázkovkách zaměřených na trh USA. V Evropě se jde obvykle cestou limitů, které bývají často směšné - třeba i pár korun.

V praxi existuje jen několik sázkovek, které vám nedají limit nebo nezavřou účet.

Michal Orbital, administrátor sázkařského fóra sazkar.net

Uvažuji, že budu sázet v zahraničí

Limitování má jistě svůj smysl v rámci managementu rizik, v podání Tipsportu však postrádá jakýkoliv smysl a logiku a podle mě se zcela jednoznačně jedná o arogantní poškozování klientů z pozice síly.

Jak jinak si mám vysvětlit, když mi bookmaker zamítá všechny sázky (klidně i za pět korun) i v situaci, kdy nemám vsazený žádný nevyhodnocený tiket? Jde přitom o sázky na favority, např. v NBA či mezistátním hokeji s celkovým AKO kurzem hluboko pod 5,00, které pro Tipsport žádné riziko nepředstavují.

Je smutné, že se naše sázkové kanceláře snaží zvýšit svoje zisky omezováním sázkařů a dalšími restrikcemi místo toho, aby zaměstnaly kvalitnější odborníky a zvyšovaly svou profesionalitu.

Sázím už dvanáct let (výhradně u domácích sázkovek), poslední čtyři roky víceméně profesionálně. Kvůli chování Tipsportu z posledních měsíců však velmi vážně uvažuji o tom, že přejdu k zahraničním společnostem a vím zcela jistě, že nejsem sám.

rudmar

Tipsport likviduje jeden účet za druhým

Sázkové kanceláře ruší účty na počkání. Tedy spíše nastavují limity - klidně i pět korun - a vy s tím neuděláte vůbec nic.

Sázkové kanceláře dostaly licenci k provozování sázkových událostí, ale co se děje dál, už nikoho nezajímá. To, jak Tipsport likviduje jeden sázkařský účet za druhým, jelikož se bojí sázkařů, je naprosto směšné.

Dobře vím, že jsou nyní vlny rušení účtů (bohužel nemohu uvést, odkud to vím), kdy se limitují (ruší) účty sázkařům, kteří podají stejný tiket jako někdo před nimi. Tímto Tipsport chce bojovat proti sázkařským skupinkám lidí, kteří spolupracují.

Bohužel sázkové kanceláře mají zájem jen o sázkaře, kteří sázejí za málo peněz hodně zápasů.

Jan T.

Kdo je v plusu, skončil

Heslo Tipsportu je: "Přijďte změřit síly s našimi bookmakery". Není to idylka? Pravda je ale taková, že kdo je v Tipsportu v plusu, tak skončil. Pokud bookmakeři sami něco vypíší (nemají, od koho opsat), tak sázky ani neberou, nebo za minimální vklad.

Pokud se Vám náhodou povede takovouto chybu bookmakera vsadit, znamená to prakticky blok účtu.

Většinu soutěží si skvělí bookmakeři ani netroufnou vypsat sami a čekají na internetové sázkové kanceláře, aby mohli kurz opsat.

A vlastně ještě jednu náplň práce tito skvělí odborníci mají: hlídat, když někdo z plusových lidí, který zázrakem ještě nemá blok účtu, vsadí nějakou chybu. Pak automaticky blokují další sázející, kteří daný zápas vsadili také.

Petr S.

Chance mi prakticky znemožnila sázet po internetu

Zahraniční sázkové kanceláře nastavují vyhrávajícím hráčům nízké limity a poté jim i ruší účty naprosto běžně. Z našich sázkových kanceláří se k tomuto nyní uchyluje Chance, kde mi byl bez udání důvodu nastaven nízký limit na sázky podávané přes internet.

Vím minimálně o dvou dalších lidech, kterým byl u Chance nastaven nízký limit pro internetové sázení.

Pokud jde o zahraniční sázkovky, není šance na jakékoliv vynucení změny jejich chování, nicméně uvažuji o podání stížnosti na společnost Chance k ministerstvu financí, protože se domnívám, že jako sázková kancelář s licencí od ministerstva financí nemá právo mi prakticky znemožnit sázení po internetu.

Martin W.

Příspěvky mohou být redakčně zkráceny a upraveny.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz