Rekordní jackpot na Slovensku padl. Šťastný výherce bere 11 milionů eur

Neznámý boháč má teď pětatřicet dní, aby se dostavil do bratislavské centrály společnosti. Jinak výhra propadne. | foto: Profimedia.cz

18 2009
Rekordní jackpot slovenské sázkové hry Loto už má majitele. Je jen jeden, s nikým se dělit nemusí. A že bere pořádný balík: za správný tip dostane víc než 11 milionů eur. V přepočtu tedy skoro 303 milionů českých korun. Výhra se navíc nedaní.

Šťastný výherce uhádl kombinaci 6 čísel z 49, porazil matematickou pravděpodobnost 1:14 milionům, a získal rekordní sumu v historii slovenského losování. Kouzelná šestice, jež přinesla obrovské bohatství, zní: 38, 34, 9, 27, 22 a 40.

"Výherce je opravdu jen jeden a svůj tiket podal přes internet. Protože sázet on-line smí jen občané Slovenska, kteří mají účet v bance na Slovensku, je jasné, že vyhrál Slovák, i když se hodně zapojovali také cizinci včetně Čechů," říká Barbara Písecká, mluvčí společnosti Tipos, která hru Loto provozuje.

Občanství a kombinace čísel, víc se o výherci veřejnost nedozví. "Zajistíme mu co největší anonymitu," dodává mluvčí. Neznámý boháč má teď pětatřicet dní, aby se dostavil do bratislavské centrály společnosti.

O loterii

a šťastném výherci

Šťastný neznámý je slovenský občan, přes internet tipoval vítěznou kombinaci 38, 34, 9, 27, 22 a 40. Výhra 11 milionů eur (303 milionů Kč) je víc než třikrát vyšší než dosavadní rekord. Vítězná suma = přibližně 1300 průměrných ročních platů.

Loto, původně Sportku, provozuje na Slovensku od roku 2002 národní loterijní společnost Tipos, jejímž jediným akcionářem je stát. Polovina z vkladů jde do hry jako výhry, druhá na náklady. Výhry se nedaní. Hrát mohou i cizinci, ale na pobočkách. On-line smí sázet jen Slováci.

Tam jeden z pracovníků ověří jeho výhru a totožnost, druhý pak zařídí výplatu - poslání peněz na účet. "Výhra se dál nedaní," poznamenává Písecká.

Suma, která na vítěze čeká, představuje přibližně 1300 průměrných ročních slovenských platů.

Slovensko mánií kolem sázkové hry Loto žilo poslední týdny. Jackpot rostl od loňského dubna, ovšem na podzim, ještě před zavedením eura, ho sázková kancelář mimořádně navýšila o prémii 100 milionů slovenských korun, tedy o 91,5 milionu českých.

A jak jackpot bobtnal, pokoušelo štěstí víc a víc sázkařů.

Ze začátku roku dokonce v některých sběrnách chyběly tikety, v posledních dnech se v sázkových kancelářích stály dlouhé fronty. Dále čtěte: Jackpot, jackpot! Chyběly tikety, stojí se fronty. O 11 milionů eur hrají i Češi.

Však se také počet podaných tiketů strmě zvyšoval: proti jednotlivým losováním v první polovině loňského roku se víc než zdvojnásobil. Na středu přijala sázková kancelář 2,3 milionu tiketů. A na nedělní hru jich nejspíš bylo ještě víc.

Vždyť se hrálo o třikrát víc peněz, než byla dosavadní rekordní výhra. Předloni v listopadu bral šťastný výherce 102,25 milionu slovenských korun, v přepočtu tehdy 82 milionů českých korun.

Teď, když rekordní jackpot padl, sázkové šílenství zase na čas utichne.

Nejčtenější

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz