Místo fotbalistů modelky. Sázkaři mohou tipovat vítězku Miss Universe

IVETA LUTOVSKÁ. Podle bookmakerů by se měla dostat do užšího výběru. | foto: Marek Navrátil

22 2009
Místo upocených sportovců pohled na krásné ženy. Sázet zkrátka nemusíte jen na fotbal. Co myslíte, jak v neděli v noci dopadne česká blondýnka Iveta Lutovská v soutěži Miss Universe 2009? Postoupí alespoň do užšího výběru?

Už čtyři roky po sobě v této soutěži krásy vyhrávají tmavovlásky. Lutovská, která jako Česká Miss 2009, zastupuje Českou republiku, tak může tuto sérii přerušit.

A má šanci! Podle kurzů zahraničních sázkových kanceláří i podle nezávazného hlasování na internetu patří do nejlepší patnáctky. Irská sázková kancelář Paddy Power dokonce Lutovskou označila za druhou největší favoritku.

Miss Universe 2008 Dayana Mendozaová

DOSAVADNÍ KRÁLOVNA Dayana Mendozaová z Venezuely. V neděli v noci porotci vyberou novou vítězku Miss Universe.

"Máme docela radost, protože to vypadá, že Iveta patří k favoritkám, přestože první místa v různých odhadech obsazují tradičně krásky z Brazílie, Venezuely a jiných exotických zemí," poznamenala podle ČTK Lenka Kornová, producentka České Miss.

Která s modelek podle kurzů sázkových kanceláří v noci z neděle na pondělí středoevropského času vyhraje? Největší favoritkou je Rachael Finchová, zástupkyně Austrálie.

jaké Národnosti bude MISS UNIVERSE?

Kurzy sázkových kanceláří na vítězku

Austrálie: 6,00 - 3,25 - X - 2,88
Česko: 25,00 - 7,00 - 13,00 - 13,00
Dominik. republika: 9,00 - 11,00 - 11,00 - 11,00
Francie: 25,00 - 9,00 - 21,00 - 23,00
Mexiko: 12,00 - 21,00 - 11,00 - 10,00
Kurzy jsou v pořadí: Synot Tip, Paddy Power, Betfred, Boylesports.

Stejný názor mají i bookmakeři Synot Tipu, jediné české sázkové kanceláře, která na letošní Miss Universe kurzy vypsala.

"Určit kurz na soutěž krásy je těžší než na fotbalový zápas. Hodně totiž záleží na zákulisí a politikaření. Proto si myslím, že malé státy mají mnohem menší šanci vyhrát," míní bookmaker Pavel Krejčí.

O titul nejkrásnější ženy vesmíru na Bahamách usiluje 84 krásek, z kterých porota vybere 15 finalistek. Dosluhující královnou je Dayana Mendozaová z Venezuely.

Tvoří kurzy na krásu. Koukám hlavně na fotky a národnost, říká bookmaker

Kurzy na soutěž krásy tvořil už v lednu na Českou Miss 2009. Tehdy se bookmaker Pavel Krejčí nemýlil: Iveta Lutovská patřila k největším favoritkám a pak vyhrála. Předpověděl Krejčí vítězku i nyní?

Pavel Krejčí, hlavní bookmaker Synot tipu

I Pavel Krejčí, hlavní bookmaker Synot Tipu, si myslí, že vyhraje zástupkyně Austrálie.

Jak vznikají kurzy na soutěže krásy?
Nejdřív se musíte podívat na profily všech dívek a subjektivně je zhodnotit podle fotek. Měl byste koukat i na národnost, protože malé státy mají podle mě mnohem menší šanci vyhrát. Hodně totiž záleží na zákulisí a politikaření.

Takže si uděláte takové vlastní pořadí. A pak? Co ještě kurzy ovlivňuje?
Třeba internet je plný různých názorů a anket, ke kterým musíte přihlédnout. Samozřejmě se koukáme i na kurzy konkurence.

S konkurencí jste se shodli, že největší favoritkou Miss Universe 2009 je Rachael Finchová z Austrálie. Myslíte, že skutečně vyhraje?
To se nedá říct. Určit pořadí největších favoritek je strašně těžké. Vyhrát může každá, kterou sázkové kanceláře vybraly mezi dvacet až třicet nejvážnějších kandidátek.

Autor:
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před pátečním losováním eviduje...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli více než miliardu...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na daních. Český sport tak...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i statisícové částky....

Najdete na iDNES.cz