Hašek, nebo Straka? Kdo z nich zaručuje sázejícím výhru?

Ti, kdo věřili Haškovi, v květnu trhali tikety. Teď mají znovu šanci vyhrát. | foto: Michal Šula, MF DNES

9 2009
Před květnovou volbou kouče fotbalové reprezentace byl favoritem Ivan Hašek. Když se nakonec trenérem stal František Straka, hodně sázejících potom nejspíš vzteky trhalo tikety. V takovém případě se ale hodně unáhlili.

Straka totiž vedl národní tým jen v jednom zápase, nahradil ho právě Hašek.

"Otázka u této sázky zněla takto: Kdo povede Česko jako hlavní trenér pátého září v zápase kvalifikace Slovensko - Česko? Ani zmínka o zápase s Maltou," vyjasňoval situaci Michal Peterka, mediální zástupce sázkové kanceláře Tipsport.

Pravděpodobně tak peníze vyhraje ten, kdo sázel na Haška. I když stoprocentní jistota bude až v září.

Diskutujte o sázení se čtenáři idnes.cz

Když v dubnu sázkové společnosti vypisovaly kurzy na reprezentačního kouče, Hašek byl hlavním favoritem. Druhým největším adeptem byl Karel Jarolím, až pak následoval Straka. -čtěte Kdepak Straka, co takový Nedvěd? Favority jsou ale Jarolím s Haškem

V květnu výkonný výbor dosadil do funkce Straku, který ale po jediném zápase skončil. A hledání začalo nanovo. Mezitím ovšem Hašek vyhrál volby a stal se předsedou svazu.

"Při druhé volbě trenéra už jsme kurzy nevypisovali. Kdyby ale Hašek byl předsedou už v dubnu, asi těžko bychom ho zařadili jako hlavního kandidáta na trenéra reprezentace. Vždyť podobná kombinace funkcí nemá ve světě obdoby," připustil Ladislav Pavlis, vedoucí bookmaker společnosti. -čtěte Fotbalovou reprezentaci povede jako trenér Hašek

Sázející podle statistik Tipsportu nejvíc věřili Jarolímovi, druhou největší částku vsadili na Straku a až potom následoval Hašek.

Tipující, kteří si na nového kouče národního týmu vsadili - a je jedno u jaké společnosti -, tak mohli vyhrát ve dvou případech. Vše závisí na dotazu, na jaký sázející odpovídali, což si stačí překontrolovat.

Pokud reagovali na otázku, kdo bude v květnu zvolen trenérem, je správnou odpovědí Straka. Jestli se tip týkal kouče, který reprezentaci povede v září proti Slovenku, je správným řešením nejspíš Hašek. V takovém případě ale budou sázkové kanceláře vyplácet výhry až v září po utkání.

Autor:

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Najdete na iDNES.cz