Hašek, nebo Straka? Kdo z nich zaručuje sázejícím výhru?

Ti, kdo věřili Haškovi, v květnu trhali tikety. Teď mají znovu šanci vyhrát. | foto: Michal Šula, MF DNES

9 2009
Před květnovou volbou kouče fotbalové reprezentace byl favoritem Ivan Hašek. Když se nakonec trenérem stal František Straka, hodně sázejících potom nejspíš vzteky trhalo tikety. V takovém případě se ale hodně unáhlili.

Straka totiž vedl národní tým jen v jednom zápase, nahradil ho právě Hašek.

"Otázka u této sázky zněla takto: Kdo povede Česko jako hlavní trenér pátého září v zápase kvalifikace Slovensko - Česko? Ani zmínka o zápase s Maltou," vyjasňoval situaci Michal Peterka, mediální zástupce sázkové kanceláře Tipsport.

Pravděpodobně tak peníze vyhraje ten, kdo sázel na Haška. I když stoprocentní jistota bude až v září.

Diskutujte o sázení se čtenáři idnes.cz

Když v dubnu sázkové společnosti vypisovaly kurzy na reprezentačního kouče, Hašek byl hlavním favoritem. Druhým největším adeptem byl Karel Jarolím, až pak následoval Straka. -čtěte Kdepak Straka, co takový Nedvěd? Favority jsou ale Jarolím s Haškem

V květnu výkonný výbor dosadil do funkce Straku, který ale po jediném zápase skončil. A hledání začalo nanovo. Mezitím ovšem Hašek vyhrál volby a stal se předsedou svazu.

"Při druhé volbě trenéra už jsme kurzy nevypisovali. Kdyby ale Hašek byl předsedou už v dubnu, asi těžko bychom ho zařadili jako hlavního kandidáta na trenéra reprezentace. Vždyť podobná kombinace funkcí nemá ve světě obdoby," připustil Ladislav Pavlis, vedoucí bookmaker společnosti. -čtěte Fotbalovou reprezentaci povede jako trenér Hašek

Sázející podle statistik Tipsportu nejvíc věřili Jarolímovi, druhou největší částku vsadili na Straku a až potom následoval Hašek.

Tipující, kteří si na nového kouče národního týmu vsadili - a je jedno u jaké společnosti -, tak mohli vyhrát ve dvou případech. Vše závisí na dotazu, na jaký sázející odpovídali, což si stačí překontrolovat.

Pokud reagovali na otázku, kdo bude v květnu zvolen trenérem, je správnou odpovědí Straka. Jestli se tip týkal kouče, který reprezentaci povede v září proti Slovenku, je správným řešením nejspíš Hašek. V takovém případě ale budou sázkové kanceláře vyplácet výhry až v září po utkání.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz