Češi prosázeli na MS v hokeji víc než loni, ale zase nevydělali

Čeští hokejisté předváděli na mistrovství světa skvělý hokej, který ovlivnil i sázkaře. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2011
Hokejové šílenství v minulých dvou týdnech pohltilo i české sázkaře, kteří na světový šampionát prosázeli o stovky milionů korun víc než v předchozích letech. Tradičně ale souboj s bookmakery prohráli a na výhrách vybrali míň, než vsadili.

"Zájem sázkařů byl letos podpořen dostupností turnaje, který se konal na Slovensku, hvězdnými hráči v českém týmu a skvělými výkony Hadamczikova výběru," uvedl Jiří Hadrava z tiskového oddělení Tipsportu.

POHÁR PRO MISTRY. Hokejisté Finska slaví druhý titul z mistrovství světa v historii.

POHÁR PRO MISTRY. Hokejisté Finska slaví druhý titul z mistrovství světa v historii.

Řádově Češi prosázeli o stovky milionů víc než před rokem. Tipsport přijal sázky za 250 milionů korun (což je o zhruba 50 milionů víc než loni), Fortuna za 200 milionů (o 80 milionů víc), Chance za přibližně 65 milionů (to je o dvacet procent víc než na předchozím šampionátu) a Synot Tip za 35 milionů (minule sumu nezveřejnil).

Podtrženo a sečteno: objem sázek u českých sázkových kanceláří byl přibližně o 150 milionů vyšší než před rokem. Navíc není zřejmé, o kolik si polepšili zahraniční společnosti podnikající v Česku na internetu.

"Hokejový šampionát bude určitě nejsázenější sportovní akcí letošního roku, když nepočítáme některé dlouhodobé soutěže. Nehraje se totiž žádný fotbalový šampionát a není ani olympiáda," řekl Petr Šrain z Fortuny.

Přijaté sázky
TipsportFortunaChanceSynot TipDohromady
250 mil. korun200 mil. korun65 mil. korun35 mil. korun550 mil. korun

Podle předpokladů bylo mistrovství pro sázkaře ztrátové, byť o trochu méně než loňské mistrovství, kde se favoritům nedařilo ještě trochu víc než letos na Slovensku. Jen před dvěma lety některé sázkové společnosti přiznaly, že pro ně byl šampionát ztrátový.

RADOST ČÍSLA 68. Jaromír Jágr dal gól Spojeným státům ve čtvrtfinále a raduje se.

RADOST ČÍSLA 68. Jaromír Jágr patřil na mistrovství k nejlepším hráčům. Dostal se do all-star týmu a dostal cenu pro nejlepšího útočníka.

"Sázejícím se ze začátku dařilo trochu lépe, ale nakonec vzájemný souboj o chlup vyhráli naši bookmakeři. V některých utkáních se však karta obrátila - například zápas, ve kterém Slovensko nečekaně podlehlo Německu, byl z pohledu sázkařů velmi úspěšný. Vypláceli jsme téměř stočtyřicetiprocentní hodnotu všech vkladů," poznamenala Markéta Světlíková, tisková mluvčí Chance.

Ostatní společnosti přiznaly, že z přijatých sázek se sázkařům vrátilo zhruba 85 až 90 procent.

Mezi nejsázenější zápasy patřil souboj Česka se Švédskem a Česka se Spojenými státy, na který sázkaři "dokázali" dohromady prosázet desítky milionů korun.

"Česká reprezentace byla pro sázkaře po celou dobu šampionátu jasným favoritem. Vítězství našeho týmu v jednotlivých utkáních věřilo až devadesát procent sázejících. Velký zájem projevili sázející také o finálové utkání Švédska s Finskem. Sázkaři sázeli většinou na výhru Švédů nebo remízu. Řada z nich tipovala i přesné skóre. Překvapivou výhru Finů 6:1 však nepředpokládal nikdo," pronesla Magda Pekařová ze Synot Tipu.

Autor:
Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta, která ztrácí bod....

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným státům vstupují...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před pátečním losováním eviduje...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na daních. Český sport tak...

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.

Najdete na iDNES.cz