Češi prosázeli na MS v hokeji víc než loni, ale zase nevydělali

Čeští hokejisté předváděli na mistrovství světa skvělý hokej, který ovlivnil i sázkaře. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2011
Hokejové šílenství v minulých dvou týdnech pohltilo i české sázkaře, kteří na světový šampionát prosázeli o stovky milionů korun víc než v předchozích letech. Tradičně ale souboj s bookmakery prohráli a na výhrách vybrali míň, než vsadili.

"Zájem sázkařů byl letos podpořen dostupností turnaje, který se konal na Slovensku, hvězdnými hráči v českém týmu a skvělými výkony Hadamczikova výběru," uvedl Jiří Hadrava z tiskového oddělení Tipsportu.

POHÁR PRO MISTRY. Hokejisté Finska slaví druhý titul z mistrovství světa v historii.

POHÁR PRO MISTRY. Hokejisté Finska slaví druhý titul z mistrovství světa v historii.

Řádově Češi prosázeli o stovky milionů víc než před rokem. Tipsport přijal sázky za 250 milionů korun (což je o zhruba 50 milionů víc než loni), Fortuna za 200 milionů (o 80 milionů víc), Chance za přibližně 65 milionů (to je o dvacet procent víc než na předchozím šampionátu) a Synot Tip za 35 milionů (minule sumu nezveřejnil).

Podtrženo a sečteno: objem sázek u českých sázkových kanceláří byl přibližně o 150 milionů vyšší než před rokem. Navíc není zřejmé, o kolik si polepšili zahraniční společnosti podnikající v Česku na internetu.

"Hokejový šampionát bude určitě nejsázenější sportovní akcí letošního roku, když nepočítáme některé dlouhodobé soutěže. Nehraje se totiž žádný fotbalový šampionát a není ani olympiáda," řekl Petr Šrain z Fortuny.

Přijaté sázky
TipsportFortunaChanceSynot TipDohromady
250 mil. korun200 mil. korun65 mil. korun35 mil. korun550 mil. korun

Podle předpokladů bylo mistrovství pro sázkaře ztrátové, byť o trochu méně než loňské mistrovství, kde se favoritům nedařilo ještě trochu víc než letos na Slovensku. Jen před dvěma lety některé sázkové společnosti přiznaly, že pro ně byl šampionát ztrátový.

RADOST ČÍSLA 68. Jaromír Jágr dal gól Spojeným státům ve čtvrtfinále a raduje se.

RADOST ČÍSLA 68. Jaromír Jágr patřil na mistrovství k nejlepším hráčům. Dostal se do all-star týmu a dostal cenu pro nejlepšího útočníka.

"Sázejícím se ze začátku dařilo trochu lépe, ale nakonec vzájemný souboj o chlup vyhráli naši bookmakeři. V některých utkáních se však karta obrátila - například zápas, ve kterém Slovensko nečekaně podlehlo Německu, byl z pohledu sázkařů velmi úspěšný. Vypláceli jsme téměř stočtyřicetiprocentní hodnotu všech vkladů," poznamenala Markéta Světlíková, tisková mluvčí Chance.

Ostatní společnosti přiznaly, že z přijatých sázek se sázkařům vrátilo zhruba 85 až 90 procent.

Mezi nejsázenější zápasy patřil souboj Česka se Švédskem a Česka se Spojenými státy, na který sázkaři "dokázali" dohromady prosázet desítky milionů korun.

"Česká reprezentace byla pro sázkaře po celou dobu šampionátu jasným favoritem. Vítězství našeho týmu v jednotlivých utkáních věřilo až devadesát procent sázejících. Velký zájem projevili sázející také o finálové utkání Švédska s Finskem. Sázkaři sázeli většinou na výhru Švédů nebo remízu. Řada z nich tipovala i přesné skóre. Překvapivou výhru Finů 6:1 však nepředpokládal nikdo," pronesla Magda Pekařová ze Synot Tipu.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Najdete na iDNES.cz