Záložník Paciorek se trefil v holandské lize

-
RAKOUSKO: Innsbruck vyhrál v Bregenzu 3:0 a upevnil si vedení v tabulce. Za vítěze nastoupil Patrik Ježek na 62 minut, Karel Vácha chyběl. I přes dobrý výkon brankáře Ladislava Maiera prohrál Rapid 1:3 ve Štýrském Hradci.

Výsledky 10. kola: Bregenz - Innsbruck 0:3, GAK Štýrský Hradec Rapid Vídeň 3:1, Austria - Lustenau 2:0, Linec - Ried 1:0, Salcburk - Sturm Štýrský Hradec 1:1.

Pořadí: 1. Innsbruck 27, 2. Rapid 22, 3. Sturm 18.

HOLANDSKO: Tilburg, soupeř Sparty v Lize mistrů, vyhrál nad Den Boschem 2:1. Domácí dostal do vedení proměněnou penaltou ve 33. minutě Arts, o tříbodovém zisku pak osm minut před koncem rozhodl Victoria. Ani branka dvacetiletého českého záložníka Jaromíra Paciorka nepomohla Sittardu k bodovému zisku v Eindhovenu.

Výsledky 3. kola: Tilburg - Den Bosch 2:1, Feyenoord - Heerenveen 3:1, Eindhoven - Sittard 2:1, Leeuwarden - Ajax 0:3, Kerkrade - Nijmegen 4:2, Arnhem - Maastricht 6:2, UtrechtEnschede 1:0, Waalwijk - Alkmaar 1:2.

Pořadí: 1. Feyenoord 9, 2. Eindhoven 9, 3. Ajax 9, 4. Tilburg 7, 5. Alkmaar 6.

BELGIE: Lokeren, kde působí trio Budka, Pěnička a Vonášek, uhrál druhý bod v lize, když doma remizoval 0:0 s Geelem. Anderlecht, za nějž Koller neskóroval, ztratil první body remízou 3:3 s Lomelem.

Výsledky 4. kola: Beerschot - St. Truiden 3:1, Gent - Charleroi 3:2, Westerlo - Mouscron 3:0, Mechelen - Beveren 3:1, Lokeren - Geel 0:0, Harelbeke - Lierse 0:3, Eendracht Aalst - FC Bruggy 0:2, Anderlecht Brusel - Lommel 3:3, Genk - Standard Lutych 4:0.

Pořadí: 1. FC Bruggy 12, 2. Anderlecht 10, 3. Westerlo 10... 16. Lokeren 2, 17. St. Truiden 2, 18. Beveren 1.

SLOVENSKO: Mistrovský Slovan Bratislava pokračuje po vyřazení z předkola Ligy mistrů v ubohých výkonech, v sobotu jen remizoval s Dubnicou.

Výsledky 6. kola: Slovan - Dubnica 1:1, Žilina - D. Streda 6:0, FC Košice - Nitra 3:1, Prešov - B. Bystrica 3:0, Petržalka - Humenné 2:2, Trnava - Senec 2:2, Prievidza - Inter 1:3.

Pořadí: 1. Košice 12, 2. Trnava 11, 3. Inter 11, 4. Senec 11, 5. Trenčín 10.

RUSKO: Spartak Moskva, soupeř Sparty v Lize mistrů, vyhrál v Rostově 3:0 a pět kol před koncem ligy vede tabulku s náskokem deseti bodů. Dvě branky vstřelil Brazilec Luis Robson, třetí přidal Jegor Titov.

PORTUGALSKO: Karel Poborský, záložník Benfiky, přihrál na jediný a vítězný gól Gomesovi v zápase s týmem Salgueiros.

Výsledky 2. kola: Porto - Alverca 0:0, Guimaraes - Farense 3:0, Belenenses - Gil Vicente 1:1, Leiria - Amadora 1:1, Maritimo - Santa Clara 0:0, Benfica - Salgueiros 1:0, Braga - Rio Ave 0:1, Campomaiorense - Boavista 0:1.

SKOTSKO, výsledky 5. kola: Hibernian - Rangers 0:1, Celtic - Hearts 4:0, Motherwell - FC Dundee 0:2, Aberdeen - St. Johnstone 0:3, Dundee U. - Kilmarnock 0:0.

MAĎARSKO: Ferencváros Budapešť, soupeř Teplic v Poháru UEFA, si ve čtvrtém zápase sezony připsal první výhru. Zvítězil 2:0 na hřišti posledního Váce. Ferencváros má čtyři body, skóre 6:6 a v tabulce je jedenáctý s osmibodovou ztrátou na vedoucí Vasas.

Témata: Karel Poborský, UEFA