Xterru vyhráli Kučera a Loubková

Přední Výtoň - Sedmý závod v Přední Výtoni na Českokrumlovsku uzavřel premiérový ročník seriálu závodů Brave Xterra Tour v terénním triatlonu. Celkové prvenství patří Petru Kučerovi. "Měl jsem toho už plné zuby," řekl vítěz, který v derniéře skončil třetí. Sobotní závod vyhrál Franitšek Žilák, v celkovém pořadí stříbrný.

"Jsem rád, že jsem vyhrál, byla tady opravdu těžká trať, která měla blízko ke světové kvalifikaci na Hluboké," řekl Žilák.

Po kole měl dvouminutový náskok, který v běhu už jen kontroloval. Stejně jako Kučera třetí pozici, jež mu stačila ke konečnému triumfu.

Ženám kralovala hlavní hvězda závodu Američanka Jamie Whitmoreová, vítězka loňské světové série. "Moc se mi tady u vás líbí, příště přijedu určitě zase," uvedlo. V absolutním pořadí jí patřilo 17. místo i mezi muži. Na prémiích se v české tourrozdalo 43.000 korun.

Výsledky (1 km plavání - 30 km MTB - 10 km běh):
Muži:
1. Žilák (Redpoint Teplice nad Metují) 2:00:48, 2. Martin (CBS Vrchlabí) -1:34, 3. Kučera (Atex Tufo Brno) -2:17, 4. Grabmüller (B+H České Budějovice) -4:17, 5. Petr (Salith-Sumtex) -4:23
Konečné pořadí: 1. Kučera 444, 2. Žilák 437, 3. Martin 406, 4. Jindra (Labe Tri Club) 328, 5. Petr 306, 6. Hornych (Ravo Team) 257.
Ženy: 1. Whitmoreová (USA) 2:12:10, 2. Grabmüllerová (B+H České Budějovice) -10:51, 3. Bezdíčková (Triangle Team Blansko) - 11:16.
Konečné pořadí: 1. Loubková (Cyklorenova) 340, 2. Bezdíčková 299, 3. Bulířová (VHK Liberec) 214, 4. Whitmoreová 200.