Volejbalistky zvládly zápas se Španělkami

M l a d á B o l e s l a v -
Jako tajfun se volejbalové reprezentantky přehnaly v třetím díle kvalifikace o postup na mistrovství Evropy přes soupeřky ze Španělska, které za hodinu vyřídily 3:0 (16, 14, 22). "Dařilo se nám podání i obrana na síti, a proto jsme měli po většinu utkání navrch," konstatoval spokojeně kouč národního týmu Miroslav Čada. "Jsem rád, že se nám podařilo zvrátit nepříznivý stav ve třetím setu. V konečném pořadí může hrát každý set velkou roli." Úvodní dvě dějství odehrály reprezentantky ve velkém stylu. Kvalitním servisem otupily sílu Španělek, jejichž většina útoků se rozbíjela o bloky. "Hrály jsme velice špatně," hlesla španělská kapitánka Marta Gensová. Jistá naděje soupeřkám svitla ve třetí sadě, kdy se reprezentantkám přestalo dařit v útoku. "Trochu jsme polevily v koncentraci," přiznala nahrávačka Eva Štěpančíková. Trenéři na nepříznivé skóre reagovali střídáním. Večerkovou nahradila na bloku Bucková a místo smečařky Mocové zaujala Nejezchlebová; s nimi družstvo obrátilo ze 14:19 na 21:19.
Sestava: Štěpančíková, Ritschelová, Schwobová, Večerková, Jenčková, Mocová, libero Tomanová - Bucková, Nejezchlebová.

Další výsledek skupiny: Turecko - Německo 0:3.

Pořadí: 1. Německo 5, 2. Česko 5, 3. Turecko 4, 4. Španělsko 4.