V utkání o bronz čeští pozemkáři nestačili

• 1
Vídeň - Na čtvrtém místě skončili na halovém mistrovství světa ve Vídni čeští pozemkáři. Rozhodla o tom jejich dnešní prohra 1:3 v utkání o bronzové medaile se Španělskem. Titul podle předpokladů obhájili Němci, kteří ve finále porazili Polsko 4:1. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen kapitán českého týmu Filip Neusser.

Zápas o bronz byl dlouho vyrovnaný a skóre se poprvé změnilo až v posledních dvou minutách prvního poločasu. V 19. minutě poslal Španěly do vedení Oriol Freixa, téměř přesně šedesát vteřin na to ale vyrovnal druhý nejlepší kanonýr turnaje Štěpán Bernátek.

V druhé půli pak o medailích pro Španělsko rozhodli Miguel Delas a druhým gólem Freixa. Českému týmu nepomohla ani čtyřminutová hra bez brankáře.

Mistryněmi světa se staly ženy Nizozemska, když s přehledem porazily 4:2 překvapivého účastníka finále Španělsko. To nedokázalo navázat na senzační výkon ze sobotního semifinále, v němž vyřadilo světové šampionky z roku 2003 Němky.

V utkání o třetí místo získaly alespoň bronzovou náplast na zmařenou obhajobu titulu ženy Německa, které porazily Ukrajinu 5:2.