Vendula Frintová

Vendula Frintová | foto: archiv Venduly Frintové

Novozélandská mise triatlonistce Frintové vyšla, skončila třetí

• 0
Posedmé v kariéře se Vendula Frintová vešla na stupně vítězů v závodě Světového poháru, česká triatlonistka skončila třetí v novozélandském New Plymouthu.

V závěrečném pětikilometrovém běhu ji předčily jen dvě Američanky Renee Tomlinová a vítězná Kaitlin Donnerová, za kterou česká reprezentantka zaostala o sedm sekund.

Na stupně vítězů v SP se Vendula Frintová prosadila posedmé. V roce 2010 v Mooloolabě zvítězila, naposledy byla loni v září druhá v Alanyi.

V New Plymouthu se bojovalo na sprinterských tratích 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a pět kilometrů běhu. Závod provázela zamračená obloha, nízké teploty a déšť.

V cyklistické části nechyběla ve vedoucí sedmnáctičlenné skupině ani Frintová, v běhu se pak čelo roztrhalo. Frintová v závěru bezpečně kontrolovala třetí místo, čtvrtá Japonka Juko Takahašiová na ni ztratila deset vteřin.

Jan Čelůstka skončil v závodu mužů na 21. místě, zvítězil Jihoafričan Richard Murray.

SP v triatlonu v New Plymouthu

Sprint (750 m plavání - 20 km cyklistika - 5 km běh)

Muži: 1. Murray (JAR) 52:38, 2. Brjuchankov (Rus.) -21, 3. Blummenfelt (Nor.) -24, ...21. Čelůstka (ČR) -1:11.

Ženy: 1. Donnerová 1:00:18, 2. Tomlinová (obě USA) -2, 3. Frintová (ČR) -7.