Vendula Frintová

Vendula Frintová | foto: archiv Venduly Frintové

Triatlonistka Frintová skončila v závodě MS v San Diegu čtrnáctá

• 0
Triatlonistka Vendula Frintová obsadila v pátečním druhém závodu osmidílného seriálu mistrovství světa v San Diegu čtrnáctá. Za vítěznou Američankou Gwen Jorgensenovou zaostala o dvě minuty a 19 vteřin. Radka Vodičková závod nedokončila.

Na kole se Frintová blýskla desátým časem, Vodičková byla v prostřední části téměř o pět minut pomalejší a naděje na dobrý výsledek byla pryč. V závěrečné desítce pak Frintová zaběhla dvanáctý čas. "Konečná pozice v cíli odpovídala mému startovnímu číslu. Tady v San Diegu to byl docela solidní závod," uvedla Frintová na facebooku.

Čtvrtá doběhla vítězka úvodního podniku MS v Aucklandu Anne Haugová z Německa a vede průběžné pořadí. Frintová je sedmnáctá. Závod mužů je na programu v noci na neděli SELČ a na startu bude i český triatlonista Přemysl Švarc.

Tahákem pro fanoušky je především první poolympijský souboj dvou nejlepších z Londýna Alistaira Brownleeho a Javiera Gómeze.

Závod MS v triatlonu

Ženy: 1. Jorgensenová (USA) 1:59:59, 2. Stanfordová (Brit.), 3. Moffattová (Austr.) obě -4, 4. Haugová (Něm.) -7, 5. Stimpsonová (Brit.) -32, 6. Hewittová (N. Zél.) -1:23, ...14. Frintová -2:19, Vodičková (obě ČR) nedokončila.
Průběžné pořadí MS (po 2 z 8 závodů): 1. Haugová 1433, 2. Abramová (Austr.) 954, 3. Ideová (Jap.) 861, ...17. Frintová 458, 34. Vodičková 156.