Střelkyně Marušková znovu zazářila. Byla třetí

Sydney - Česká střelkyně Lenka Marušková, známější pod dívčím jménem Hyková, potvrdila výbornou formu. Na Světovém poháru v Sydney ve střelbě ze sportovní pistole obsadila třetí místo. Zvítězila čínská reprezentantka Čchen Jing, druhá byla Mičiko Fukušimaová z Japonska.

Marušková, stříbrná olympijská medailistka z Atén, před necelým měsícem v americkém Fort Benningu poprvé vyhrála závod Světového poháru ve vzduchové pistoli a přidala druhé místo ve sportovní pistoli, v níž podlehla o čtyři desetiny bodu právě vítězce Čchen Jing.

V Sydney byla Marušková ve vzduchové pistoli šestá.

Účastnické místo na olympiádě v Pekingu získala pro Japonsko třiačtyřicetiletá Fukušimaová, která má ve sbírce stříbrnou medaili už z her v Soulu v roce 1988.

Ženy - sportovní pistole: 1. Čchen Jing (Čína) 791,4 (585+206,4), 2. Fukušimaová (Jap.) 785,7 (584+201,7), 3. Marušková 784,8 (582+202,8), ...15. Musilová (obě ČR) 576.