HVĚZDY. Francouz Gregory Gaultier (vlevo) a Jan Koukal při tréninku na finále...

HVĚZDY. Francouz Gregory Gaultier (vlevo) a Jan Koukal při tréninku na finále extraligy. | foto: squashPage.net

Francouzský squashista Gaultier vyhrál další pražský turnaj

• 0
Bývalý mistr světa Grégory Gaultier z Francie vyhrál v Praze další turnaj squashového okruhu PSA. Po triumfu v zářijové akci, kterou sám pořádal, ovládl na Strahově i Czech Pro Series #1.

Někdejší první hráč žebříčku si ve finále poradil s domácím Jakubem Solnickým 3:0 po setech 11:2, 11:6 a 11:3.

„Jsem rád, že jsem vyhrál další turnaj,“ řekl Gaultier na webu thesquashsite.com a poděkoval České asociaci squashe za uspořádání akce s dotací 12 tisíc dolarů. „V těchto těžkých časech jsou každé zápasy v nohách dobré,“ doplnil.

Nejvýše nasazený Gaultier neztratil ani set a finále bylo vyrovnané jen ve druhé sadě do stavu 6:6, pak získal favorit pět míčků v řadě. „Jsem spokojený, protože jsem hrál poprvé finále na PSA. Je to motivace,“ uvedl Solnický.

Osmatřicetiletý Gaultier, který žije v Praze, oslavil již 44. titul na okruhu PSA. Poprvé dokázal uspět před více než 19 lety, v prosinci roku 2001.