Skvělé zápisné Vieriho, tleskalo se třem gólům

P r a h a, Ř í m -
Kupa peněz, již vložil Inter Milán do přestupu nejdražšího hráče světa Christiana Vieriho, se začíná vracet od prvního kola italské ligy. Vieri nastřílel hned při premiéře na San Siru tři góly, lepší zápisné si kanonýr za 1,68 miliardy korun nemohl proti Veroně přát. Už po čtvrthodince mu 70 000 diváků nadšeně aplaudovalo, totéž se opakovalo dvakrát ve druhé půli. To už s ním v modročerném útoku hrál Ronaldo, jehož nechal trenér Marcello Lippi do přestávky odpočívat. "Ronaldo se z brazilských prázdnin vrátil až v druhé polovině srpna, je trochu pozadu v přípravě," vysvětlil kouč. Na třetí gól Vierimu nahrál italský reprezentační záložník Di Biagio, jehož Inter získal pár hodin před začátkem ligových bojů z AS Řím. Tomáš Řepka odehrál celý zápas v dresu Fiorentiny, která se však o nejtěsnější vedení v zápase s Bari obávala až do posledních vteřin. V týmu domácích nenastoupil argentinský šutér Batistuta, doléčuje si zranění kolena. I ve Florencii však diváky potěšila nová útočná posila, neboť pohotovým gólem rozhodl Chiesa. Mistrovský AC Milán dvakrát vedl v Lecce, podruhé ho dostal do vedení debutující ukrajinský útočník Ševčenko. Kurážný ligový nováček ale dokázal dvakrát vyrovnat a ubránil se i závěrečnému milánskému tlaku. Premiérový gól nové sezony vstřelil Totti z AS Řím. Stalo se tak z penalty, která byla nařízena za sražení Brazilce Cafua. Domácí Piacenza ke konečnému vyrovnání zužitkovala také standardní situaci, když z trestného kopu přesně zamířil Stroppa. Zklamal Juventus, který doma jen remizoval 1:1 s Reggianou, která hrála od 75. minuty bez vyloučeného Berniniho. Lazio Řím, kde působí Pavel Nedvěd, zakončí úvodní kolo dnes zápasem s Cagliari. Do druhé ligy neúspěšně vkročila Kolouškova Salernitana, která prohrála na půdě Chievu 1:3.