Ragbisté Slavie prohráli, přesto jásali

• 7
Havířov - Havířov nezvládl baráž a po roce padá z ragbyové extraligy. Na jeho místo přijde Slavia. Vítěz první ligy sice v odvetném zápase baráže podlehl poslednímu týmu extraligy rozdílem jediného bodu 15:16, osmibodový náskok z prvního duelu mu bohatě stačil. V Havířově vyhráli domácí ragbisté poločas o pět bodů a těsně před koncem zápasu vedli ještě o šest bodů (16:10).

Poslední akcí zápasu však byla hrubá chyba havířovského Klody, který naslepo přihrál dozadu míč, kterého se zmocnil slávista Hudrment a položil závěrečnou pětku ragbyové sezony.

Předseda havířovského klubu Karel Gaman uznal, že Slavia zvládla oba zápasy lépe. "Soupeř postoupil zaslouženě," řekl.

"Tým budeme znovu budovat," povzdechl si trenér Radomír Kloda.

V 61. minutě Havířovští po trestném kopu Martina Šlosárka vedli 16:3, což na udržení extraligy stačilo. Ale pak rojníci nedokázali získat, ani udržet míč.

Slávistický předseda Milan Rázga označil postup do extraligy za příspěvek k oslavám 75. výročí oddílu.

Havířov - Slavia 16:15 (8:3).
Body: Šlosárek 6, Kusý a Szop po 5 - Fojtík, Altman a Hudrment po 5. Pětky: 2:2. Rozhodčí: Šustek. První zápas: 15:23, postoupila Slavia.