Penalizace připravila Lopraise o vítězství

D u b a j - Osmihodinová penalizace po dojezdu Dubajské rallye odsunula českou posádku tatry ve složení Karel Loprais, Radek Stachura a Petr Gilar na třetí místo mezi kamióny. Kopřivnický tým původně kategorii vyhrál a přestože pořadatelé uznali oprávněnost protestu, který posádka proti penalizaci podala, pořadí zůstalo nezměněno.

"Z výsledku nemůžeme mít radost, ale každý viděl, že Tatra jela dobře. Všechno fungovalo perfektně a to, že pořadatelé udělali několik přehmatů, nemůžeme ovlivnit," řekl v cíli Loprais.

Nejlepší z trojice českých motocyklistů byl Josef Macháček, jenž skončil na 44. místě. Antonín Jech byl klasifikován o jedenáct příček níže a Jan Charvát soutěž nedokončil. Dvojice Libor Mejznar, Marek Ročejdl obsadila s vozem Land Rover 22. místo.