Neumannová byla ve sprintu devátá

L a h t i - Devátá skončila Kateřina Neumannová v závodě Světového poháru v běhu na lyžích, kterým byl sprint v Lahti. Do čtvrtfinále postoupila i Zuzana Kocumová a skončila patnáctá. Petra Letenská dokončila závod jako dvaapadesátá. Z vítězství se radovala Kristina Smigunová z Estonska. Druhá skončila Bente Martinsenová z Norska.

Závod mužů vyhrál Ital Christian Zorzi před Norem Mortenem  Broersem. Vedoucí závodník průběžné klasifikace seriálu Johann Mühlegg ze Španělska se musel spokojit až s dvaadvacátým místem. Nejlepší z českých reprezentantů, Martin Koukal, byl pětatřicátou příčku.

Muži: 1. Zorzi (It.), 2. Broers (Nor.), 3. Fauner (It.), 4. Sommerfeldt (Něm.), 5. Schwinbacher (It.), 6. Hoffmann (Rak.), 7. Bjerkeli (Nor.), 8. Piller-Cottrer (It.), 9. Villisov (Rus.), 10. Bátory (SR)... 22. Mühlegg (Šp.), 35. Koukal, 54. Bauer, 72. Kučera, 75. Magál (všichni ČR).
Stav SP (po 19 závodech): 1. Mühlegg 781 bodů, 2. Isometsä (Fin.) 540, 3. Alsgaard (Nor.) 461, 4. Kunz (Licht.) 377, 5. Elofsson (Švéd.) 373, 6. Bjervig 371.

Ženy: 1. Smigunová (Est.), 2. Martinsenová (Nor.), 3. Varisová (Fin.), 4. Čepalovová, 5. Savlalovová (obě Rus.), 6. Moenová (Nor.), 7. Philippotová (Fr.), 8. Pienimäkiová (Fin.), 9. Neumannová (ČR), 10. Manninenová (Fin.)... 15. Kocumová, 52. Letenská (obě ČR).
Stav SP (po 16 závodech): 1. Smigunová 958 bodů, 2. Lazutinová (Rus.) 815, 3. Martinsenová 814, 4. Belmondová (It.) 679, 5. Gavriljuková 650, 6. Danilovová (obě Rus.) 609.