Mistrem světa v kvadriatlonu posedmé Podborský

Sedlčany - Český reprezentant Miroslav Podborský získal posedmé za sebou titul světového šampiona v kvadriatlonu, které se konalo v Sedlčanech. Trať složenou z 1,5 km plavání, 7km jízdy na kajaku, 40 km jízdy na kole a běhu na 10 km zvládl ze všech závodníků nejrychleji. Druhý skončil Thoralf Berg z Německa, který za vítězem zaostal o pět a půl minuty.

Třetí skončil další domácí závodník Lukáš Matys.

Nečekanou mistryní světa se stala Britka Helen Parkinsonová. Ještě před závěrečným během měla na čtvrtém místě na vedoucí Karlu Polívkovou ztrátu kolem šesti minut, ale skvělým během se před ni dostala a jasně vyhrála.

Pro českou veteránku bylo i stříbro úspěchem. Trojnásobná světová šampionka obhájila druhé místo z loňského roku, když dokázala porazit i mistryni světa Antje Fiebigovou z Německa, která dnes skončila třetí.