Juventus má k dobru už šest bodů

Ř í m -
V sobotní předehrávce italské ligy druhé Lazio Řím remizovalo 2:2 se třetím Interem Milán, takže Juventus Turín po nedělní výhře 2:0 nad poslední Piacenzou zvýšil náskok na šest bodů. Před 65 000 diváky na Olympijském stadionu se Lazio pustilo do Interu s velkou vervou, k nejaktivnějším střelcům patřil Pavel Nedvěd. I pro něho však byla branka, již skvěle hájil Peruzzi, nedobytná. Z ojedinělého protiútoku se Inter ujal vedení a ve druhé půli jej zvýšil. Lazio, které hrálo hodinovou přesilovku po vyloučení Cordoby, se prosadilo až v posledních osmi minutách. "Nemohu hráčům nic vytknout, nejlepší však byl soupeřův gólman," konstatoval Sven Göran Eriksson, trenér Lazia. Drama se odehrálo mezi AC Milán a Veronou, tentokrát se špatným koncem pro favorita. Po půli Milán vedl 2:0, hned po změně stran mu byl vyloučen obránce Chamot a Verona během čtyř minut vyrovnala. Pak Ševčenko z penalty svým devatenáctým gólem vrátil AC vedení, v poslední minutě však rozhodl o dělbě bodů Cammarata. Tomáš Řepka měl být původně šetřen pro zápas Fiorentiny v Lize mistrů v Manchesteru, po Pieriniho zranění však musel ve 32. minutě na hřiště.

Výsledky 25. kola: Lazio Řím - Inter Milán 2:2 (81. S. Inzaghi, 87. Pancaro - 19. Recoba, 79. Di Biagio), Cagliari - AS Řím 1:0 (44. M'Boma), AC Milán - Verona 3:3 (34. a 61. z pen. Ševčenko, 17. Albertini - 53. Apolloni, 55. Laursen, 90. Cammarata), Perugia - Lecce 2:2 (79. Calori, 84. Cappioli - 65. Sesa, 74. z pen. Lucarelli), Piacenza - Juventus 0:2 (68. a 74. F. Inzaghi), Reggina - Udine 0:0, AC Turín - Fiorentina 1:0 (20. Ferrante), Boloňa - Benátky 1:1 (56. Andersson - 29. Ganz), Bari - Parma 0:1 (45. Amoroso).

1. Juventus 25 16 8 1 37:11 56
2. Lazio Řím 25 14 8 3 46:24 50
3. Inter Milán 25 14 5 6 48:23 47
4. AC Milán 25 12 10 3 52:33 46
5. AS Řím 25 13 6 6 50:26 45
6. Parma 25 11 7 7 38:30 40
7. Udine 25 10 7 8 44:34 37
8. Fiorentina 25 8 9 8 28:30 33