Josef Dostál (v popředí) na Světovém poháru v Szegedu.

Josef Dostál (v popředí) na Světovém poháru v Szegedu. | foto: Kanoe.cz

Náplast pro kajakáře Dostála. Na Světovém poháru v Szegedu ovládl finále B

• 0
Kajakář Josef Dostál na Světovém poháru v rychlostní kanoistice v Szegedu na kilometrové trati suverénně vyhrál finále B a spravil si chuť po pátečním semifinále, ve kterém dojel až čtvrtý.

Nejlepšího tuzemského kajakáře Dostála v Szegedu limitují bolavá záda, přesto dnes porazil druhého Litevce Andreje Olijnika o více než půl sekundy. Finále B jeli i další dva čeští kajakáři: Martin Sobíšek skončil čtvrtý na dvoustovce, Anežka Paloudová šestá na pětistovce.

Z odpoledních semifinále na 500 metrů nepostoupila do finále A ani jedna ze šesti českých lodí. Nejblíže k němu měli deblkajakáři Jakub Špicar s Radkem Šloufem, kteří na druhé postupové místo ztratili deset setin.

Finále B pojedou v neděli také Martin a Petr Fuksové a Jiří Minařík s Jiřím Zalubilem na deblkanoi. V céčku se představí deblkajakářky Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou i Barbora Galádová s Adélou Házovou. Dostál s Jakubem Zavřelem v semifinále deblu vypadli.

Zatím nejlepším českým výsledkem v Szegedu je páté místo čtyřkajaku Jakub Špicar, Jakub Brabec, Jakub Zavřel, Radek Šlouf na pětistovce.

Světový pohár v rychlostní kanoistice

v Szegedu (Maďarsko)

200 m
Muži - K1: 1. Seja (Lit.) 36,28, ...finále B: 4. Sobíšek (ČR)

500 m
Ženy - K1:
1. Carringtonová (N. Zél.) 1:54,25, ...finále B: 6. Paloudová (ČR), finále D: 7. Sobíšková (ČR)
C2: 1. Sü Š’-siao, Sun Meng-ja (Čína) 2:01,34