Isometsä pokořil vítěze Světového poháru

S a n t a C a t e r i n a - Fin Jari Isometsä porazil v cílové rovince letošního vítěze Světového poháru běžců na lyžích Johanna Mühlegga ze Španělska a vyhrál v Santa Caterině stíhací závod na 15 kilometrů volnou technikou, letošní závěrečnou soutěž. Finský běžec porazil Mühlegga těsně o 2,1 sekundy. Třetí v závodu, do kterého běžci startovali na základě odstupů z pátečního běhu na klasické desítce, dorazil Švéd Per Olofsson. Český běžec Lukáš Bauer obsadil 35. místo se ztrátou téměř tří minut na vítěze, Martin Koukal skončil třiačtyřicátý.
Isometsä doběhl v pátek pátý s odstupem šestnácti sekund za vedoucím Norem Erlingem Jevnem, který dnes nestaroval. Po prvním pětikilometrovém okruhu se Fin dostal do čela, pronásledován Mühleggem. Španěl se dotahoval ze dvanáctého místa a za Isometsäho se
zavěsil na začátku třetího okruhu. Ve finiši už neměl dostatek sil a Fin ho v cílové rovince o píď porazil.

V konečném hodnocení Světového poháru je pořadí obrácené, vyhrál Mühlegg ziskem 948 bodů před Isometsäm (708).

Výsledky: Muži - stíhací závod (15 km volně):
1. Isometsä (Fin.) 1:04:10,7 (výsledný čas kombinace), 2. Mühlegg (Šp.) -2,1, 3. Elofsson (Švéd.) -11,6, 4. Vittoz (Fr.) - 18,5, 5. Sommerfeldt -24,4, 6. Immonen (Fin.) 33,0, 7. Walcher - 39,5, 8. Urain (oba Rak.) -47,6, 9. Prokurorov (Rus.) -1:01,5, 10. Bátory (SR) -1:03,1, ...35. Bauer 2:52,2, 43. Koukal (oba ČR) 4:50,9.
Konečné pořadí SP: 1. Mühlegg 948 bodů, 2. Isometsä 708, 3. Hjelmeseth (Nor) 586, 4. Elofsson 536, 5. Alsgaard (Nor.) 461, 6. Maj (It.) 401, 7. Kunz (Licht.) 378, 8. Bjervig (Nor.) 371, 9. Botvinov (Rus.) 362, 10. Zorzi (It.) 359, ...50. Koukal 90, 61. Bauer 58.