Česká dvojka Michael Humpolec a Jan Hájek vyhrála světový šampionát do 23 let...

Česká dvojka Michael Humpolec a Jan Hájek vyhrála světový šampionát do 23 let ve Varese. | foto: Detlev Seyb, FISA

Lehké váhy Humpolec a Hájek jsou veslařskými mistry světa do 23 let

• 0
České veslování má světové šampiony do 23 let. Dvojka bez kormidelníka lehkých vah ve složení Michael Humpolec a Jan Hájek vyhrála závod v italském Varese a vylepšila bronzový zápis z loňského mistrovství.

Humpolec s Hájkem ovládli finálovou jízdu stylem start-cíl. Ve vedení byli již na prvním mezičase - na metě 500 metrů.

Na kilometru pak měli na své nejbližší pronásledovatele k dobru již čtyři sekundy, což se ukázalo jako rozhodující. Mocně finišující Britové Charles Waite-Roberts a Wilf Kimberley dokázali stáhnout ztrátu jen na půl vteřiny.

"Chtěli jsme začít rychle, ujet ostatním a kontrolovat závod. Stále si neuvědomuju, co se nám podařilo, ale vyhráli jsme a s tímto cílem jsme sem přijeli," uvedl Hájek na webu Mezinárodní veslařské federace.

Další dvě české posádky se v Itálii představí ve finále v neděli. O medaile budou bojovat skifařský juniorský mistr světa z roku 2012 Michal Plocek a dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Martin Slavík.