Nedělní čtvrtfinále hokejbalové extraligy: Jan Beránek střílí třetí gól Plzně | foto: Milan Podpera, iDNES.cz

Hokejbalisté Karviné zaskočili Kladno, Plzeň se na startu play-off trápila

První čtvrtfinálové zápasy play off hokejbalové extraligy přinesly jeden překvapivý výsledek. Úřadující mistr ALPIQ Kladno podlehl nečekaně v úvodním duelu Karviné. Hosté se ujali vedení už ve druhé minutě a to si dokázalo udržet po celou dobu utkání.

Důležitou výhru potvrdil střelou do prázdné branky v poslední minutě karvinský Wrobel. V nedělním utkání se už další překvapení nekonalo a kladenští hokejbalisté přehráli svého soupeře 4:0.

V dalších sériích sice favorité splnili předpoklady, ale ani jeden ze zápasů nebyl pro tyto týmy snadným.

Plzeň se dost natrápila s překonáváním obranného valu pražského Kert Parku. Hostům navíc v obou zápasech výborně zachytal brankář Leoš Gerlich. Ten během těchto dvou zápasů musel čelit bezmála stovce střel, které vyslali hokejbalisté Plzně na jeho branku. V obou utkání střílel rozhodující branky plzeňský obránce Jan Beránek.

Ještě úpornější boj sledovali diváci v mostecké hale. Především v sobotu mělo Ústí nad Labem blízko k výhře. Elba odpověděla na úvodní branku Mostu dvěma povedenými trefami exhokejisty Jan Čalouna. A jednobrankové vedení držela ještě čtyři minuty před koncem. Pak překvapil střelou od poloviny hřiště brankáře hostí mostecký Švancar a obrat dokončil vzápětí domácí talent Josef Poláček svým druhým gólem v utkání.

Nejtěžšího soupeře měl z vedoucí čtveřice Hradec Králové. Proti němu nastoupila nevyzpytatelná Vlašim, které se navíc povedla celá jarní část extraligy. Bohužel pro vlašimské hokejbalisty přišly opět velké chvíle reprezentačního kapitána Petra Nováka, který potvrdil, že jeho výkon ve vyřazovacích bojích graduje. V prvním zápase odstartoval cestu hradeckých Pirátů za úvodní výhrou a v neděli zase dokonale zrežíroval obrat do té doby nepříznivého vývoje zápasu.

Plzeň, Most a Hradec Králové mají do odvet velmi dobrou pozici a i když výsledky předpovídají spíše o tuhý boj na hřištích rivalů, mohou série rozhodnout už v sobotu 17. dubna. Kladno má naopak jistotu, že v Karviné odehraje dvě utkání.

PLAY-OFF ZAČALO. Hokejbalisté Plzně (v bílém) úvodních dva domácí zápasy s pražským Kert Parkem zvládli

Čtvrfinále hokejbalové extraligy

Plzeň - Kert Park Praha 4:3
Branky: 10:54 Pospíšil (Roušal, Kejř O.) PP, 12:02 Muchl (Vágner), 36:20 Zeman, 43:29 Beránek (Pospíšil, Kadaně) PP – 13:14 Plzák (Sikora), 31:56 Sikora (Toula,Kuna) PP, 37:03 Plzák (Sikora). Třetiny: 2:1, 0:0, 2:2.
Plzeň - Kert Park Praha 3:1
Branky: 13:48 Slanec (Štulc, Juráček), 17:08 Kadaně (Kejř O.) P., 29:58 Beránek (Kejř O., Kadaně) PP – 20:42 Abrahám (Wittmayer). Třetiny: 1:0, 2:1, 0:0. Stav série: 2:0.

Kladno – Karviná 2:4
Branky: 23:04 Kopecký (Šíma, Tvarůžek), 32:08 Hnízdil D. (Rejthar T.) – 1:41 Rosůlek J. (Hudeček), 18:16 Blatoň (Hudeček) PP, 25:27 Rosůlek L. (Pilch), 44:19 Wrobel (Luka) PP. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1.
Kladno – Karviná 4:0
Branky: 11:17 Rejthar (Tyburec, D.Hnízdil) PP, 27:37 Topolánek (Honický) SH, 40:57 Nedvěd (Honický, Trčka) PP, 44:17 Sýkora (Hnízdil D.) PP. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Stav série: 1:1.

Most – Ústí n. L. 4:2
Branky: 4:53 Poláček (Voženílek), 41:45 Švancar (Hodovník, Koudelka) PP, 43:53 Poláček (Krtička) PP, 44:07 Procházka (Švancar) EN – 11:03 Čaloun (Bím), 12:23 Čaloun (Oliverius, Sádovský). Třetiny: 1:2, 0:0, 3:0.
Branky: 18:15 Švancar (Procházka), 33:37 Koudelka (Kypet, Krtička) PP, 34:48 Koudelka (Švancar) PP, 40:17 Koudelka (Švancar) – 9:28 Štěpánek (Cerman, Čaloun) PP, 38:20 Oliverius (Růžička, Čaloun) PP. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:1. Stav série: 2:0.

Hradec Kr. – Vlašim 4:1
Branky: 18:12 Novák (Tesař, Hrabica), 26:03 Tesař, 29:26 Bacovský (Novák, Hrabica) PP, 40:45 Bílý (Chmel) PP – 41:14 Fris (Šindelář). Třetiny: 0:0, 3:0, 1:1.
Hradec Kr. – Vlašim 4:2
Branky: 17:56 Bílý (Kubeš, Kamaryt) PP, 21:18 Novák (Tesař) SH, 34:06 Novák (Urban), 44:25 Kubeš (Hrabica) EN – 4:31 Filip (Kieler), 6:15 Filip (Máčala) PP. Třetiny: 0:2, 2:0, 2:0. Stav série: 2:0.