ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Čeští hokejbalisté porazili na MS Slovensko a vyhráli základní skupinu

• 4
Čeští hokejbalisté zvítězili na mistrovství světa v kanadském Lavalu nad Slovenskem 3:0 a vyhráli bez porážky základní skupinu A1. Svěřenci trenéra Jiřího Mašíka připravili vítězům minulých čtyř světových šampionátů první ztrátu na turnaji, dvěma góly se na tom podílel Jan Čejka. V sobotním čtvrtfinále český tým čekají obhájci stříbra Finové, Spojené státy americké, nebo Řecko.

Češi se dostali do vedení ve 4. minutě v přesilové hře při vyloučení Marka Lukáče, když se prosadil z dorážky Tomáš Fejfar. Mašíkův výběr se ubránil při vyloučení Nicolase Langra a gólman Leoš Gerlich v 11. minutě zlikvidoval i šanci Libora Teplického.

Ve druhé části nepřekonali Petera Buliše při tlaku českého týmu Tomáš Wróbel ani Lukáš Lhota, ale při pobytu Adama Kubíka na trestné lavici zvýšil v oslabení Čejka. Slovensko po vyloučeních Radomíra Vaňka a Jana Müllera nevyužilo ani přesilovku pěti proti třem. Před druhou pauzou nevyužil brejk Slováků Lukáš Piják, jehož fauloval Petr Filip.

Ve třetí třetině odolal Gerlich i při čtyřminutovém vyloučení Kubíka a stejně jako spoluhráči Petr Mikl a David Stárek se dočkal na turnaji čistého konta. Šest sekund před koncem ještě při power play Slovenska dovršil výsledek do prázdné branky Čejka.

Hokejbalové mistrovství světa v Lavalu (Kanada)