Hilgertová se stala kanoistkou roku

Olomouc - Dvě zlaté medaile z letošního mistrovství světa v Augsburgu vrátily vodní slalomářku Štěpánku Hilgertovou na trůn české kanoistiky. V anketě Kanoista roku předstihla sjezdařku na divoké vodě Michalu Strnadovou a rychlostního kanoistu Martina Doktora a po roční přestávce opět zvítězila.

Kajakářka Hilgertová, která byla korunována na slavnostním vyhlášení v Olomouci, tak vyhrála druhou anketu ve dvou dnech. V pátek se totiž stala nejlepší českou armádní sportovkyní roku.

"Už po olympiádě v Sydney jsem vyhrála obě ankety, ale nebylo to tak krátce po sobě," vzpomněla si Hilgertová

Hilgertová, Strnadová i Doktor se zároveň stali vítězi svých kategorií. Mezi slalomáři skončili druzí vicemistři světa na deblech Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, třetí pozici obsadil kanoista Tomáš Indruch, v Augsburgu čtvrtý.

Mezi rychlostními kanoisty si další dvě pozice rozebrali Petr Fuksa a Petr Netušil,
kteří spolu jezdí na deblkanoi.

Strnadová porazila druhého Kamila Mrůzka a Tomáše Slováka; všichni jsou dvojnásobnými mistry Evropy, bývalá mistryně světa Strnadová vyhrála navíc Světový pohár.

Rychlostním kanoistou na  dlouhých tratích se stal Pavel Bednář, vicemistr světa i Evropy. Juniorem roku na divoké vodě byla vyhlášena Petra Slováková a nejlepším mladým rychlostním kanoistou je Jan Kužílek.

Anketa, do níž hlasovali funkcionáři, trenéři a novináři, se od olympijské sezony 1996 až do roku 2001 nevyhlašovala.

Letos byla oslavou devadesáti let založení kanoistiky v Čechách, proto měla retrospektivní nádech. K vidění byly převleky minulosti - rockeři, punkeři, skateboardisti, veksláci, šedí úředníci, hippies, pionýři, Lidové milice, dělníci, horníci či členové Veřejné bezpečnosti.

Výsledky:
Celkově:
1. Hilgertová (vodní slalom) 140 bodů, 2. Strnadová (sjezd na divoké vodě) 134, 3. Doktor (rychlostní kanoistika) 72.
Vodní slalom: 1. Hilgertová 140, 2. Volf, Štěpánek 92, 3.Indruch 33.
Rychlostní kanoistika - krátké tratě: 1. Doktor 72, 2. Fuksa 40, 3. Netušil 35.
Rychlostní kanoistika - dlouhé tratě: 1. Bednář 75, 2. Jiráský 27, 3. Machač 25.
Sjezd na divoké vodě: 1. Strnadová 134, 2. Mrůzek 78, 3. Slovák 43.
Junioři - divoká voda: 1. Slováková 90, 2. Fuchsík 61, 3. Hošková 57.
Junioři - rychlostní kanoistika: 1. Kužílek 62, 2. Škála 51, 3. Adamová 28

Aketu Kanoista roku vyhrála Štěpánka Hilgertová. Cenu převzala na slavnostním večeru v Olomouci.

Kanoistickou královnou za rok 2003 se stala mistryně světa Štěpánka Hilgertová.