Futsalisté Chrudimi zdolali Antverpy

• 2
Chrudim - Futsalisté Chrudimi vstoupili do čtvrtfinálového turnaje UEFA Cupu na domácí půdě vítězstvím 3:1 nad Topsportem Antverpy. Belgický mistr sice od druhé minuty vedl, ale čeští šampioni díky brankám Sluky, Popelky a Michala Mareše skóre otočili. V úterý se Chrudim utká od 18 hodin s mužstvem Slov-Matic Bratislava.

To dnes podlehlo favorizovanému Kajratu Almaty 3:4.

Chrudimi se úvod zápasu na zimním stadionu nevydařil a po střele Baliho brzy prohrávala. Její snaha o vyrovnání pak dlouho nepřinášela ovoce, než v závěru prvního poločasu Sluka s pomocí teče jednoho z belgických hráčů prolomil střeleckou smůlu domácích.

Hned po přestávce zneškodnil velkou šanci Antverp brankář Meller. Další gól však dali domácí, když ve 33. minutě Popelka prostřelil Moranta po zemi. V závěru Meller skvěle zasáhl a udržel Chrudim ve vedení, načež Michal Mareš půl minuty před koncem pojistil vítězství.

Výsledky:
Era-Pack Chrudim - FT Antverpy 3:1
Branky: 20. Sluka, 34. Popelka, 40. M. Mareš - 2. Bali. Rozhodčí: Remin (Běl.), Gronman (Fin.). Diváci: 1357.

Kajrat Almaty - Slov-Matic Bratislava 4:3.