Dvě čtvrtfinálové série volejbalistů se různí

L i b e r e c -
Ani ve druhém čtvrtfinálovém zápase extraligy liberečtí volejbalisté nezaváhali a Brno jim znovu nevzalo ani set. Ve druhé dvojici je naopak stav vyrovnaný, úvodní porážku Odolena Voda soupeři vrátila a rovněž Perštejn nezískal v sobotu jediný set. K postupu do semifinále, v němž by se utkalo se Zlínem, chybí libereckému mužstvu jedno vítězství. Může tak rozhodnout už v úterý v Brně, kde se od 17.00 hraje třetí zápas čtvrtfinále. Chce-li nastoupit Odolena Voda proti Českým Budějovicím v semifinále, nesmí si dovolit prohrát oba zápasy v Chomutově s Perštejnem. Ten naopak může v domácím prostředí sérii ukončit - hraje se v úterý i ve středu - a vyzvat obhájce titulu sám. Odolena Voda se v sezoně utkala s Perštejnem pětkrát, ale poprvé uspěla až tentokrát. Hosté přitom v prvním setu vedli ještě 21:17, pak však Odolena Voda zpřesnila bloky a využila chyb soupeře v útoku. Ztráta setu hosty zlomila a další vývoj utkání už jednoznačně diktovalo domácí družstvo.

Čtvrtfinále: Liberec - Brno 3:0 (23, 14, 21). Čas: 70 minut. Diváků: 800. Na zápasy: 2:0. Odolena Voda - Perštejn 3:0 (25, 15, 19). Čas: 67 minut. Diváků: 850. Na zápasy: 1:1. O udržení: Příbram - Ostrava 3:2 (-22, 21, 17, -21, 12). Čas: 96 minut. Diváků: 600. Na zápasy: 2:0.