Diváky nadchl vzrušující zápas

Diváci jásali nad vzrušujícím, útočným hokejem. Leckdy se během minuty až třikrát zablýsklo před oběma brankami. Litvínov po vynikajícím výkonu udolal houževnatého soupeře pomocí dvou gólů Pilaře. Skvěle hrající bek nejprve v přesilovce přijal přihrávku od Reichla a poté využil obdobný pas od Slováka Leza. Pardubice se dostaly do hry po chybě soupeře na útočné modré, kdy rychlý brejk nadvakrát zakončil Kudrna. Víc jim bezchybný Orct nedovolil a úsilí jeho spoluhráčů vyústilo v pojistku dalšího zadáka Hranáče. Litvínov podruhé za sebou otevřel doma skóre výstavním gólem, nyní se bombou pod horní tyčku trefil Kysela.

Branky a nahrávky: 8. Kysela (Piroš), 21. Pilař (Reichel, Kubinčák), 46. Pilař (Bednařík, Lezo), 53. Hranáč (Karjalainen) - 24. Kudrna. Rozhodčí: Brada. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváků: 4376. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0. Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 4:1.

Litvínov: Orct - Mrázek, Nikolov, Gýna, Ťupa, Pilař, Hranáč - Stavenský, Reichel, Kubinčák - Kysela, Piroš, Kotrla - Karjalainen, Lezo, Bednařík.

Pardubice: Svoboda - Duben, Malinský, Píša, Divíšek, Novotný, Pácal - Tvrdík, Blažek, Lubina - Kábrt, Sýkora, Mikeska - Kudrna, Filip, Procházka.