Dálkový plavec Martin Straka

Dálkový plavec Martin Straka | foto: ČTK

Plavec Straka byl na mistrovství světa patnáctý v pětikilometrovém závodě

• 0
Dálkový plavec Martin Straka obsadil na mistrovství světa v Dauhá 15. místo v závodě na pět kilometrů. O dvě příčky vylepšil výsledek z dvojnásobné trati, který mu v neděli vynesl jistotu startu na olympijských hrách v Paříži. Druhý český reprezentant Matěj Kozubek skončil jednatřicátý. V závodě žen se rovněž na pomezí třetí a čtvrté desítky umístily Alena Benešová (27.) a Lenka Pavlacká (31.).

Novým šampionem na neolympijské distanci se stal Francouz Logan Fontaine před krajanem Marcem-Antoniem Olivierem, který byl v Kataru druhý i na desítce. S odstupem jen sedmi deseti sekundy za vítězem skončil stejně jako vloni ve Fukuoce třetí Ital Domenico Acerenza před šampionem z desítky Kristófem Rasovszkým z Maďarska. Straka dohmátl se ztrátou 27,6 sekundy na Fontainea.

Vítězný katarský double zpečetila nizozemská plavkyně Sharon van Rouwendaalová, jež vyhrála pětku o sekundu před Australankou Chelsea Gubeckou. Třetí místo z loňského šampionátu zopakovala Ana Marcela Cunhaová z Brazílie, úřadující olympijská šampionka v dálkovém plavání.

Na výsledky z minulého MS nenavázali Florian Wellbrock a Leonie Becková, kteří ve Fukuoce shodně ovládli obě tratě. Tentokrát bylo jejich nejlepším výsledkem dnešní deváté místo Wellbrocka.

Skokanky do vody Tereza Jelínková a Ivana Medková skončily šestnácté v synchronních skocích z třímetrového prkna. Soutěž 18 dvojic, v níž byla patnáctiletá Jelínková třetí nejmladší účastnicí, ovládly Čchen I-wen a Čchang Ja-ni, které v osmé skokanské disciplíně v Kataru získaly páté zlato pro Čínu.