Ragby (ilustrační foto)

Ragby (ilustrační foto) | foto: Jan Karásek, MAFRA

Čeští ragbisté porazili Nizozemsko a vedou tabulku druhé divize ME

• 0
Čeští ragbisté zvítězili v mistrovství Evropy Divize 1B nad Nizozemskem v Amsterodamu 25:13 a mají na kontě dvě výhry a jednu porážku. Svého soupeře udolali svěřenci Martina Kafky i bez osmi hráčů působících ve Francii a posunuli se do čela tabulky. Ve druhém dnešním duelu zvítězilo Polsko v Německu 22:17.

Čeští ragbisté dokázali na půdě papírově nejslabšího týmu šestičlenné skupiny odčinit neúspěšné domácí vystoupení s Belgií, se kterou minulý týden prohráli 12:24. V Amsterodamu se dostali do vedení po 13 minutách díky trestnému kopu Pavla Vokrouhlíka, jenž v utkání díky dalším úspěšným kopům zaznamenal celkem osm bodů.

První pětku položil ještě do přestávky Martin Wognitsch, soupeř však po změně stran vyrovnal na 8:8. Zápas na stranu hostů převážily další položené pětky Karla Opravila a Jana Koláře. Nizozemci už v závěru dokázali skóre jen zkorigovat. Češi tak zopakovali na nizozemské půdě důležité vítězství z roku 2002, díky němuž se tehdy posunuli do Divize A.

Další duel mistrovství Evropy sehraje česká reprezentace v březnu v Německu.

výsledky

Utkání druhé divize ME ragbistů v Amsterodamu:

Nizozemsko - Česko 13:25 (3:8)

Body: Cornelisse a Grimbergen po 5, Koenen 3 - Vokrouhlík 10, Opravil, Wognitsch a Kolář po 5. Rozhodčí Gallestegli (Šp.). Diváci: 400.

Německo - Polsko 17:22.

Pořadí: 1. Česko 8 b., 2. Moldavsko 5, 3. Polsko 5, 4. Belgie 4, 5. Německo 1, 6. Nizozemsko 0.