Čeští hokejisté byli v NHL vidět

N e w Y o r k -
Nejen v newyorském derby byli vidět čeští hokejisté v dalším pokračování zámořské NHL. V několika zápasech se stali hlavními postavami, které zařídily výsledek. A nejvíc právě v derby Islanders - Rangers, kde se útok Radek Dvořák - Petr Nedvěd - Jan Hlaváč postaral o výhru hokejistů Rangers 5:2. Hlaváč vstřelil dva góly, Nedvěd jeden a na dva nahrál. Jejich krajané Patrik Eliáš, Petr Sýkora a Robert Holík dovedli k výhře 4:1 New Jersey ve Filadelfii. Jejich tým je momentálně nejlepším v celé soutěži. St. Louis Blues prohrál na ledě Anaheimu 1:3. Jeho odpor definitivně zlomil třetím gólem útočník Ladislav Kohn. V brance St. Louis dostala před brankářem Romanem Turkem přednost "dvojka" Jamie McLennan. Trefil se i Jaromír Jágr z Pittsburghu, nejproduktivnější hráč soutěže, ale pro zranění prohraný duel 2:4 v Nashvillu nedohrál. Ve 35. minutě vyrovnal na 2:2 po sólu, ale poté pro zranění žeber odstoupil a už se do hry nevrátil. Česká řada v barvách "Jezdců" zaúřadovala hned při svém prvním střídání a Hlaváč v padesáté vteřině otevřel skóre. V závěru úvodní části se v oslabení vřítil do útočného pásma soupeře Dvořák, a přestože byl faulován, našel před brankou najíždějícího Nedvěda - 2:1. V úvodu druhé třetiny vystřelil Hlaváč a překonal Kevina Weekese "jesličkami". Utkání provázela řada šarvátek a nešetrných zákroků především na Nedvěda. Brutální byl zejména Webbův zákrok loktem, kdy Nedvěd ani neměl puk. V zápase New Jersey ve Filadelfii za stavu 0:1 úřadovala řada Jasona Arnotta s křídly Petrem Sýkorou a Patrikem Eliášem. Po Sýkorově akci zvýšili Arnott i Eliáš. Za Los Angeles nastoupil den po svém povolání z nižší IHL Pavel Rosa, a stal se tak třiapadesátým českým hráčem, jenž se v tomto ročníku NHL objevil na ledě. Tím byl překonán rekord z minulé sezony.

Pátek: Buffalo - Montreal 1:2 (54. Barnes - 23. J. Ward, 42. Bouillon).

New Jersey - Washington 2:3 v prodloužení (29. Holík, 33. Sýkora, asistence Eliáš - 23. Nikolišin, 51. Konowalchuk, 65. Oates).

Atlanta - Philadelphia 1:0 (43. Sylvester, as. Štefan).

Florida - Carolina 5:1 (16. Bure, 25. Mellanby, 52. Niedermayer, 55. Whitney, 56. Parrish - 32. Coffey).

Edmonton - Toronto 2:3 v prodloužení (26. Marchant, 36. Smyth - 43. Valk, 46. Koroljov, 63. Sundin).

Anaheim - St. Louis 3:1 (25. McInnis, 31. Kariya, 43. Kohn - 35. Turgeon). Sobota:

New York Islanders - New York Rangers 2:5 (13. J. Jönsson, 50. Lindgren - 1. a 24. Hlaváč, as. u obou Nedvěd, 20. Nedvěd, as. Dvořák, 26. Kamenskij, 59. Fleury.

Calgary - Toronto 4:0 (6. V. Bure, 16. Dollas, 27. Wiemer, 29. Corbet).

Montreal - Boston 2:2 (19. Brisebois, as. Ručinský, 29. Dykhuis - 10. Axelsson, 55. Heinze).

Philadelphia - New Jersey 1:4 (50. LeClair - 4. Gomez, 10. Arnott, as. Sýkora, 30. Eliáš, as. Sýkora, 42. Holík, as. Eliáš).

Nashville - Pittsburgh 4:2 (46. a 60. Kjellberg, 11. Valicevic, 12. Fitzgerald - 23. Popovic, 35. Jágr).

Tampa - Florida 2:5 (45. Modin, 58. Sillinger - 3. Hedican, 23. Parrish, 26. Niedermayer, 36. R. Johnson, 51. P. Bure).

Colorado - Chicago 3:1 (1. Forsberg, 45. Tanguay, 60. Reid - 24. Dumont, as. Marha).

Phoenix - Anaheim 4:2 (12. Numminen, 31. Doan, 57. Tocchet, 57. Tkachuk - 20. Oausson, 33. Kariya).

Vancouver - Dallas 1:2 (2. Šarifjanov - 30. Zubov, 35. Muller).

San Jose - Los Angeles 3:2 po prodloužení (2. a 15. Nolan, 62. Friesen - 15. Chartrand, 59. Robitaille).

5. Anaheim 45 19 5 1 20 109:115 44

Údaje v jednotlivých sloupcích značí počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných výsledků, proher v prodloužení (tým získává jeden bod) a porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.