Berger a Šmicer rozhodli o vítězství Liverpoolu, každý vstřelil jeden gól

L o n d ý n -
Liverpool zvítězil v 22. kole anglické ligy ve Watfordu 3:2 - a nejvíc se o to zasloužili Patrik Berger a Vladimír Šmicer, kteří dali po gólu. Dařilo se i brankáři Pavlu Srníčkovi, jenž nepustil gól a Sheffield Wednesday porazil Bradford 2:0. Berger otevřel skóre v desáté minutě prudkou přízemní ranou k levé tyči, byla to jeho pátá branka v sezoně. Vítězství zajistil svým prvním gólem v lize Šmicer, který devět minut předtím střídal Němce Hamanna.

Výsledky 22. kola: Watford - Liverpool 2:3 (44. Johnson, 46. Helguson - 10. Berger, 41. Thompson, 71. Šmicer), Arsenal - Sunderland 4:1 (3. a 81. Henry, 28. a 33. Šuker - 49. Quinn), Chelsea - Leicester 1:1 (85. Wise - 41. Taggart), Coventry - Wimbledon 2:0 (56. McAllister z penalty, 74. Keane), Everton - Tottenham 2:2 (22. Campbell, 90. Moor - 24. Armstrong, 28. Ginola), Middlesbrough - Derby 1:4 (71. Campbell - 8. a 59. Christie, 47. Burton, 90. Burley), Sheffield - Bradford 2:0 (52. Alexandersson, 67. vlastní O'Brien), West Ham - Aston Villa 1:1 (78. Di Canio - 24. Taylor), Newcastle - Southampton 5:0 (3. a 4. Ferguson, 17. Solano, 32. vlastní Dryden, 83. Dabizas).

1. Leeds 21 14 2 5 35:24 44
2. Manchester 19 13 4 2 50:25 43
3. Arsenal 22 13 4 5 41:22 43
4. Liverpool 22 12 4 6 34:20 40
5. Sunderland 22 11 5 6 36:29 38
6. Chelsea 22 10 6 6 31:22 36
7. Tottenham 22 10 5 7 34:26 35
8. Leicester 22 9 4 9 31:31 31