Bayern se vzpamatoval

B e r l í n - Bayern Mnichov po třech zápasech bez vítězství zabral, porazil vedoucí Leverkusen 2:0 a po 15. kole se přiblížil vedoucím týmům německé ligy.
Bayern Mnichov po třech zápasech bez vítězství zabral, porazil vedoucí Leverkusen 2:0 a po 15. kole se přiblížil vedoucím týmům německé ligy. Do čela se dostala Hertha Berlín, byť doma jen remizovala s Freiburgem 2:2, i když vedla po půlhodině 2:0. "Měli jsme šance na tři nula," posteskl si domácí trenér Jürgen Röber. Dosud vedoucí Schalke prohrálo 0:2 ve Wolfsburgu. Taktika protiútoků hostům nevyšla a ve druhé půli dvakrát inkasovali. Za Schalke nastoupili od začátku Radoslav Látal, jenž odešel v 68. minutě, i Jiří Němec, který byl střídán tři minuty před koncem. Z české trojice z Mnichova 1860 nenastoupil v Kolíně nad Rýnem nikdo. Domácí Miroslav Baranek zasáhl až v 82. minutě, kdy už bylo o výhře rozhodnuto.

Výsledky 15. kola: Bayern Mnichov - Leverkusen 2:0 (5. Jancker, 48. Elber), Kolín n.R. - 1860 Mnichov 4:0 (42. Kurth, 65. Arveladze, 67. Lottner, 76. Springer), Stuttgart - Dortmund 0:2 (5. Dede, 64. Stevič z pen.), Wolfsburg - Schalke 2:0 (55. Thomsen, 89. Akonnor), Bochum - Frankfurt 2:1 (15. Drinčič, 36. Fahrenhorst - 48. Reichenberger), Hertha Berlín - Freiburg 2:2 (28. Tretschok z pen., 29. Sverrisson - 35. Dorn, 73. Kobiašvili z pen.), Kaiserslautern - Hamburk 2:1 (86. a 88. Klose - 90. Butt z pen.), Chotěbuz - Rostock 1:0 (70. Reghecampf).

1. Hertha 15 9 1 5 34:23 28
2. Leverkusen 15 8 4 3 22:16 28
3. Schalke 15 8 3 4 31:16 27
4. Bayern 15 8 2 5 32:18 26
5. Dortmund 15 8 2 5 24:24 26
6. Kolín 15 7 3 5 30:25 24
7. K´lautern 15 7 2 6 21:21 23
8. Wolfsburg 15 5 6 4 31:21 21