Simona Baumrtová

Simona Baumrtová | foto: AP

Baumrtová na Světovém poháru: český rekord a třetí místo

• 0
Obsadila třetí místo, a navíc si vylepšila vlastní český rekord o šest setin. Plavkyně Simona Baumrtová měla na berlínském Světovém poháru v krátkém bazénu v závodě na 50 metrů znak čas 26,55. Vítězka Aja Terakawová z Japonska měla čas o 49 setin kratší, Polka Aleksandra Urbanczyková o 43 setin.

"Plavalo se mi super. Že to takhle zvládnu, jsem nečekala. V takové konkurenci je třetí místo skvělé," uvedla Baumrtová.

Česká plavkyně se poté v Německu představila ještě na znakařské dvoustovce, kde obsadila šestou pozici. Na stupně vítězů měla manko přes vteřinu a na první Darynu Zevinovou z Ukrajiny ztratila téměř tři a půl sekundy.

Přesto však byla svým výkonem překvapená. "Na dvoustovce jsem to už vůbec nečekala. Škoda jen poslední pětadvacítky," dodala Baumrtová, kterou v neděli v Berlíně čeká ještě start na stovce.

O světový rekord se v Berlíně postarala Španělka Mireia Belmonteová, která jako první žena v historii zvládla kraulařskou osmistovku pod osm minut.

Časem 7:59,34 vylepšila předchozí loňské maximum Francouzky Camille Muffatové o 1,72 sekundy.