Tomasz Gollob

Tomasz Gollob | foto: Profimedia.cz

Veterán Gollob získal svůj první titul plochodrážního mistra světa

• 1
Polák Tomasz Gollob se stal v 39 letech poprvé mistrem světa na ploché dráze. Dnes vyhrál v Terenzanu Grand Prix Itálie a před posledním závodem, který se pojede 9. října v polské Bydhošti, má nedostižný bodový náskok před krajanem Jaroslawem Hampelem. Na třetí místo klesl po desátém závodě sezony loňský světový šampion Jason Crump z Austrálie.

Gollob obhájil v Terenzanu loňské prvenství a oslavil čtvrté vítězství v sezoně; vyhrát dokázal i v Praze, doma v Toruni a v minulém závodě v dánském Vojensu.

Polsko jako plochodrážní velmoc čekala na titul individuálního mistra světa 37 let, dávno před érou systému Grand Prix získal v roce 1977 titul Jerzy Szczakiel. Gollob se dočkal ve dvacátém roce své kariéry, za tu dobu byl čtyřikrát v MS třetí a dvakrát včetně loňska druhý.

výsledky

GP Itálie, 10. závod MS jednotlivců na ploché dráze v Terenzanu:

Finále: 1. Gollob (Pol.), 2. Harris (Brit.), 3. Hancock (USA), 4. Pedersen (Dán.).
Průběžné pořadí MS (po 10 z 11 závodů): 1. Gollob 163, 2. Hampel (Pol.) 131, 3. Crump (Austr.) 129, 4. Bjerre (Dán.) 102, 5. Holta (Pol.) 97, 6. Hancock 95, ...25. Kůs (ČR) 3.