Jakub Smrž

Jakub Smrž - MÁ BODY. Motocyklový závodník Jakub Smrž získal v druhém dílu mistrovství světa superbiků v Austrálii body za jedenácté a čtrnácté místo. | foto: Tým Jakuba Smrže

Smrž veze z Austrálie sedm bodů

• 4
Phillip Island - Jakub Smrž si pomalu zvyká na nové prostředí. Ve druhém pokračování světového šampionátu superbiků na australském okruhu Phillip Island už atakoval první desítku. Bodoval v obou jízdách i přes technické potíže v první jízdě. Smrž si tak z Austrálie veze sedm mistrovských bodů. Vítězství si připsali domácí obhájce titulu Troy Bayliss a Brit James Toseland. Druhý český jezdec na startu Jiří Dražďák zůstal bez bodového zisku.

Smrž, který do superbiků přešel těsně před sezonou z MS dvěstěpadesátek, obsadil v první jízdě 14. místo. Považuje je za úspěch. Do závodu totiž musel vyrazit z boxové uličky kvůli problémům se svou ducati.

"Před nájezdem na trať se mi nepodařilo motorku nastartovat kvůli problémům se spojkou. Do zahřívacího kola jsem tak odjel z boxové uličky a má čtrnáctá startovní pozice se rázem změnila v poslední místo na roštu," uvedl Jakub Smrž. "Dobrá vize do závodu. Se zničenou spojkou jsem se tak tak rozjel a za to, že jsem první rundu dokončil čtrnáctý jsem velice šťastný."

Druhá jízda už byla ze Smržova pohledu o poznání vydařenější, i když měl potíže s pérováním motocyklu. Obsadil 11. místo. Start se mu tentokrát povedl o něco lépe a už od úvodu byl na bodovaných příčkách.

"Jsem strašně rád za 11.místo, protože těch problémů bylo tenhle víkend dost. Celý odlet do zámoří byl dost narychlo, což se postupně projevuje, ale s vývojem své „nové“ závodní kariéry jsem spokojen," konstatoval Smrž. "Pomalu se začínám přibližovat špičce, což je potěšující, ale opravdu jsme teprve na začátku."

Šampionát pokračuje 1. dubna třetím dílem na anglickém okruhu Donington Park.

"Po návratu domů mne čeká další tvrdá fyzická příprava, zřejmě testy ve Valencii, kde bychom měli zapracovat ve všech směrech a eliminovat různé problémy z úvodů a byli přichystáni na Donington," doplnil Smrž.

Výsledky - 1. závod: 1. Bayliss (Austr., Ducati) 34:11,276, 2. Toseland (Brit., Honda) -2,096, 3. Biaggi (It., Suzuki) -10,143, 4. Haga (Jap., Yamaha) -18,923, 5. Corser (Austr., Yamaha) -19,742, 6. Lanzi (It., Ducati) -24,745, ...14. Smrž (ČR, Ducati) -1:08,000, 18. Dražďák (ČR, Yamaha) -1 kolo.

2. závod: 1. Toseland 34:16,990, 2. Bayliss -0,274, 3. Haga -6,916, 4. Biaggi -7,013, 5. Corser -7,052, 6. Xaus (Šp., Ducati) -23,176, ...11. Smrž -41,308, 19. Dražďák - nedokončil.

Průběžné pořadí MS: 1. Toseland 90 bodů, 2. Biaggi 74, 3. Bayliss 64, 4. Haga 50, 5. Corser 45, 6. Lanzi 44, ...16. Smrž 9.