Italský motocyklista Andrea Antonelli zahynul na závodech superbiků v Moskvě.

Italský motocyklista Andrea Antonelli zahynul na závodech superbiků v Moskvě. | foto: Karel Pešek, MAFRA

V Moskvě zahynul italský motocyklista, druhý závod superbiků zrušili

• 2
Pětadvacetiletý italský motocyklista Andrea Antonelli zahynul na okruhu v Moskvě. Po jeho tragické nehodě v nižší třídě supersport byl zrušen druhý závod mistrovství světa superbiků

K osudnému momentu došlo v poslední zatáčce úvodního kola závodu, který předcházel druhé jízdě superbiků.

Antonelli v hustém dešti upadl, a když ležel bezvládně na trati, přejel ho motocykl Lorenza Zanettiho, který se už svému krajanovi nestačil vyhnout.

Antonelli po převozu do nemocnice zraněním podlehl a vedení seriálu po schůzce s jezdci a zástupci stájí zbývající program z bezpečnostních důvodů zrušilo. První jízdu šampionátu superbiků v Moskvě vyhrál Ital Marco Melandri.

Výsledky MS superbiků v Moskvě

První závod:
1. Melandri (It./BMW) 46:03,043, 2. Davies (Brit./BMW) -7,441, 3. Badovini (It./Ducati) -12,754.

Druhý závod byl zrušen kvůli tragické nehodě Itala Andrey Antonelliho v supersportech.

Průběžné pořadí MS (po 8 z 15 závodů): 1. Guintoli (Fr./Aprilia) 239 b., 2. Sykes (Brit./Kawasaki) 235, 3. Melandri 207.