MotoGP, Velká cena USA - vítěz Jorge Lorenzo,

MotoGP, Velká cena USA - vítěz Jorge Lorenzo, | foto: AP

Lorenzova nadvláda pokračuje. Lídr MotoGP triumfoval i v USA

• 0
Suverénní lídr šampionátu silničních motocyklů Jorge Lorenzo vyhrál Velkou cenu USA třídy MotoGP a připsal si šesté vítězství v sezoně. Druhý na okruhu v Laguna Seca dojel s odstupem Australan Casey Stoner, třetí místo v těsném souboji uhájil Ital Valentino Rossi.

Španěl Lorenzo sice po nejrychlejším času v kvalifikaci odstartoval se svou yamahou už tradičně z prvního místa, jenže úvod závodu vyšel nejlépe jeho krajanovi a největšímu konkurentovi v průběžném pořadí šampionátu Danimu Pedrosovi. Ten loni v Laguna Seca zvítězil, dnes však jeho snaha skončila pádem v jedenáctém kole.

Pak už měl Lorenzo cestu k dalšímu prvenství prakticky volnou. Stonera porazil o tři a půl sekundy, Rossi už měl za vítězem více než třináctivteřinový odstup.

Obhájce mistrovského titulu Rossi se přitom vrátil po těžkém zranění k závodům teprve před týdnem v Německu, kde dojel čtvrtý. Dnes uhájil třetí místo před dotírajícím krajanem Andreou Doviziosem o necelou sekundu.

V USA byla tradičně na programu pouze královská kategorie MotoGP. Všechny tři kubatury se sejdou na startu opět až 15. srpna v Brně při české Grand Prix.

výsledky

Velká cena USA, devátý závod MS silničních motocyklů třídy MotoGP v Laguna Seca:
1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 43:54,873, 2. Stoner (Austr./Ducati) -3,517, 3. Rossi (It./Yamaha) -13,420, 4. Dovizioso (It./Honda) -14,188, 5. Hayden (USA/Ducati) -14,601, 6. Spies (USA/Yamaha) -19,037.
Průběžné pořadí MS (po 9 z 18 závodů): 1. Lorenzo 210, 2. Pedrosa (Šp./Honda) 138, 3. Dovizioso 115, 4. Stoner 103, 5. Rossi 90, 6. Hayden 89