Kasper skončil v Coventry osmnáctý

C o v e n t r y - Britský plochodrážník Martin Dugard vyhrál sobotní závod v Coventry, který byl čtvrtým pokračováním seriálu mistrovství světa. Český jezdec Antonín Kasper si připsal čtyři body za osmnácté místo a v průběžném pořadí je šestnáctý. Dugard, jenž v předchozích třech dílech Grand Prix nestartoval, porazil ve finálové jízdě Australana Ryana Sullivana. Třetí dojel další domácí závodník Mark Loram, který se díky tomu vrátil do čela průběžného pořadí šampionátu.

Dosud vedoucí Švéd Tony Rickardsson skončil celkově šestý, v malém finále prohrál s Leighem Adamsem z Austrálie.

Kasper startoval ve druhé kvalifikační jízdě, v níž podlehl domácí dvojici Carl Stonehewer, Dugard a musel do oprav. V nich skončil druhý a mohl pokračovat, ale v další jízdě obsadil znovu třetí místo, které už tentokrát znamenalo vyřazení.

Mistrovství světa bude pokračovat 2. září v dánském Vojensu a vyvrcholí o tři týdny později v Bydhošti.