Bartoš suverénně kraloval superkrosu

K A R L Í N ( o k r e s H o d o n í n ) - Petr Bartoš z Delta ÚAMK týmu suverénně kraloval úvodnímu podniku superkrosového mezinárodního mistrovství České republiky, který se v sobotu konal v Karlíně u Čejče na Hodonínsku. Účastník motokrosového mistrovství světa vyhrál třídu do 125 ccm i do 250 ccm, když v silnější kubatuře se nesešlo dostatek startujících jel se tak open závod.

V blátivém a náročném terénu se představilo celkem 40 jezdců, když pouze deset z nich startovala na motocyklem o obsahu 250 ccm. Bartoš, obhájce titulu, vyhrál suverénně obě jízdy své třídy i jednu otevřenou. Druhá se poté stala kořistí čtyřnásobný mistr ČR a loňského vítěze Petra Kuchaře z Orion teamu Litomyšl, který se představil poprvé po zranění. Při premiérovém startu v novém dresu tak obsadil po dvou pádech v prvním finálovém závodě celkově čtvrté místo.

Šampionát tak bude pokračovat 22. a 23. července v Benátkách nad Jizerou a v Košeticích a vyvrcholí v srpnu finálovým závodem v Dlouhé Loučce.

Výsledky:
do 125 ccm: 1. Bartoš (Delta ÚAMK/Husquarna) 40 bodů, 2. Brabec (USV Jihlava/Yamaha) 34, 3. Kostelecký (Ladies Team Náchod/Yamaha) 30
do 250 ccm: 1. Bartoš 34, 2. Svatoš (Profistav Litomyšl/Honda) 31, 3. Brabec 30.