Václav Fejfar se svou fabií na trati závodu ME v autocrossu v Přerově.

Václav Fejfar se svou fabií na trati závodu ME v autocrossu v Přerově. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Autokrosaři Fejfar a Turek vybojovali na ME v Přerově druhá místa

• 0
Autokrosař Václav Fejfar uhájil v Přerově vedení v mistrovství Evropy třídy Touring Autocross, na domácí trati ale těsně prohrál se svým největším soupeřem Maďarem Tamásem Káraiem. Třetí v závodě skončil Jan Bartoš. O další medailové umístění pro české jezdce se postaral Petr Turek, druhý muž kategorie Super Buggy.

Fejfar prohrál s Káraiem finálovou jízdu o necelou sekundu. Maďarský pilot tak při čtvrtém vítězství v sezoně získal o tři body víc, další tři body ještě na Fejfara ztrácí. Bartoš poskočil v pořadí ME na čtvrtou pozici.

Turek nestačil v královské třídě jen na obhájce titulu Bernda Stubbeho.

Německý jezdec v sedmém závodě sezony slavil pátý triumf. Po závodě v Přerovské rokli Turek vystřídal na celkovém druhém místě Petra Bartoše, který finále A nedokončil. Posunul se před něj díky čtvrtému místu i Ladislav Hanák.

Závod Buggy 1600 skončil absolutním triumfem francouzských jezdců, lucemburský lídr šampionátu John Lagodny skončil až pátý hned za nejlepším Čechem Ondřejem Musilem. Ten je celkově třetí.

Závod ME v autokrosu v Přerově

Výsledky:

Super Buggy: 1. Stubbe (Něm./Volvo), 2. Turek (ČR/BMW), 3. Albers (Niz./Albe WA) 4. Hanák (ČR/Ford), ...9. Hošek (ČR/Mitsubishi), 10. P. Bartoš (ČR/Ford), 11. Keřka (ČR/Tatra), 12. Horák (ČR/BMW), 14 J. Štětina (ČR/Audi), 17. Křesťan (ČR/Audi), 19. Vontszemu (ČR/BMW).

Průběžné pořadí: 1. Stubbe 199 b, 2. Turek 87, 3. Hanák 80, 4. P. Bartoš 79, ...7. Keřka 64, 11. Hošek 37, 13. V. Štětina (ČR/Nissan) 26, 14. J. Štětina 22, 15. Staněk (ČR/Audi) 20, 17. Horák 15.

Buggy 1600: 1. Tafani, 2. T. Anacleto, 3. D. Anacleto (všichni Fr./Suzuki), 4. Musil (ČR/Vauxhall), ...7. Pospíšilík (ČR/Škoda), 11. Sekanina (ČR/Suzuki), 12. Nosálek (ČR/Škoda), 13. Jordák (ČR/Alfa Romeo), 18. Zeman (ČR/Vauxhall).

Průběžné pořadí: 1. Lagodny (Luc./Ford) 101, 2. T. Anacleto 94, 3. Musil 89, ...6. Pospíšilík 64, 9. Nosálek 48, 10. Sekanina 48, 12. Jordák 37, 13. M. Zeman 36.

Touring Autocross: 1. Kárai (Maď./Škoda Fabia), 2. Fejfar (ČR/Škoda Fabia), 3. J. Bartoš (ČR/Škoda Fabia), 4. Brožek (ČR/Ford Focus), ...6. Mahr (ČR/Škoda Fabia), 7. Neumann, 8. Greguška (oba ČR/Mitsubishi Lancer), 12. Horčička (ČR/Ford Focus).

Průběžné pořadí: 1. Fejfar 107, 2. Kárai 104, 3. Koršunov (Rus./Ford Fiesta) 82, 4. J. Bartoš 74, 5. Brožek 73, ...7. Greguška 61, 11. Mrkáček (ČR/Mitsubishi Colt) 28, 12. Mahr 26, 14. Neumann 21, 17. Výborný (ČR/Mitsubishi Lancer) 15, 18. Horčička 13, 19. M. Svoboda (ČR/Mitsubishi Lancer) 12.