Diskuze

Osamělý jezdec Tomeček byl na Africa Eco Race druhý mezi kamiony

Parádní kousek jednoho osamělého hrdiny viděl závod Africa Eco Race, který vede po stopách původní Rallye Dakar. Tomáš Tomeček (trojnásobný vítěz soutěže) s kamionem Tatra obsadil celkové druhé místo, ačkoliv premiérově startoval sám, bez pomoci mechanika či navigátora v posádce.
Uživatel požádal o vymazání
5 0
možnosti

Každopádně gratulace. Tomáš to projel jen s drobnějšími problémy. Ten nápad měl už od roku 2014 a letos ho realizoval.

A srovnávat tuto soutěž (AER) v Africe s Dakarem v jižní americe se nedá. Každá soutěž je jiná - v africe je to takový menší komorní podnik zaměřený na dobrodružství a v jižní americe je to taková formule jedna v terénních dálkových soutěží kdestartuje to nejlepší (i když třeba deRooy dal letos přednost africe).

4 0
možnosti

Neberte mě za škarohlída, tímto příspěvkem nijak nechci snižovat Tomečkův výkon. Ale chtělo by dodat, že dojel druhý ze sedmi kamionů co dojely do cíle. Nevím kolik jich bylo na startu, ale na AER toho obecně moc nestartuje - motorkářů dojelo do cíle 19 a automobilů 39 (kategorie je společná s kamiony).

0 1
možnosti

Ano to je pravda, vyhrát todle není zas tak nic velkého.

Ale tady jde o to, že to jel sám v kamionu, což je opravdu neobvyklé.

Já si myslím, že to jel sám, protože s ním nikdo nechtěl jet.

0 0
možnosti

J83i83ř68í 98S64u95c11h29ý

14. 1. 2018 22:18

Tohle je ten správný Dakar. Velká gratulace.

3 0
možnosti

Tome, jsi borec!

Klobouk dolu.

A hlavne se 100-procentni Tatrou a na tom skutecnem Dakaru a ne nejakem marketingovem zavodu!

8 0
možnosti

R72a56d54a26n 51S80u90l23e89k

14. 1. 2018 21:42

Organizátor to bude vnímat jako svůj úspěch, řekne, že kdyby sebou měl posádku, tak vyhrál. Prostě, že je vidět, že se mu to nevyplatilo, jet tak náročný závod sám ;-D