Magnus Krog se raduje ze svého vítězství v závodě SP sdruženářů ve Val di Fiemme. | foto: AP

Sdruženář Dvořák byl ve Val di Fiemme čtrnáctý, zvítězil Krog

• 1
Sdruženář Miroslav Dvořák skončil v druhém závodu Světového poháru ve Val di Fiemme čtrnáctý. Český reprezentant neudržel dvanáctou příčku po skoku, i tak ale zaznamenal třetí nejlepší výsledek v sezoně, do které se po mononukleóze zapojil až koncem ledna. Třetí vítězství v kariéře vybojoval Nor Magnus Krog a spravil si chuť po sobotní čtvrté příčce.

Norský úspěch podtrhl druhým místem Jörgen Graabak, který doběhl se ztrátou necelých šesti sekund za krajanem, i když vyrážel po skoku až z 15. příčky. Třetí skončil Němec Fabian Riessle, který do druhé části závodu odstartoval ze 14. místa s mankem 1:41 minuty na vedoucího krajana Erica Frenzela.

Frenzel ve Val di Fiemme díky neúčasti nemocného druhého muže průběžného pořadí seriálu Japonce Akita Watabeho v předstihu oslavil čtvrtý celkový triumf v SP po sobě, vítězství v závodu mu však vždy uniklo.

V sobotu po vyhraném skoku doběhl druhý, tentokrát klesl ještě víc, na vítězného Kroga ztratil 28 sekund. „V běhu to bylo až na dřeň,“ řekl vyčerpaný Frenzel.

Závod SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme

1. Krog 31:33,5, 2. Graabak (oba Nor.) -5,8, 3. Riessle -18,4, 4. Frenzel (oba Něm.) -28,1, 5. Klapfer (Rak.) -30,9, 6. Schmid (Nor.) -34,4, 7. Nagai (Jap.) -44,9, 8. Orter -49,6, 9. Denifl -58,7, 10. Fritz (všichni Rak.) -1:07,9, .

Průběžné pořadí SP (po 17 z 19 závodů): 1. Frenzel 1257 b., 2..14. Dvořák -1:28,0, 35. Kutal (oba ČR) -5:39,9.. A. Watabe (Jap.) 984, 3. Riessle 934, 4. Graabak 763, 5. Krog 642, 6. Rydzek (Něm.) 605, ...25. Portyk (ČR) 123, 32. Dvořák 80.