Záhrobská vyhrála slalom Evropského poháru

Lenggries - Lyžařka Šárka Záhrobská vyhrála slalom Evropského poháru v německém Lenggries, kde o 42 setin porazila domácí závodnici Moniku Bergmannovou. Záhrobská je tak vůbec první lyžařkou samostatné české republiky, které se podobný triumf povedl.

Za šest dnů devatenáctiletá slalomářka vedla po prvním kole a ve druhé jízdě na zmrzlé trati pozici uhájila. "Ukazuje se, jak je důležitá postupná příprava i budování startovní pozice," uvedl Petr Záhrobský, otec a trenér české závodnice.

Záhrobská od loňské sezony pravidelně boduje ve slalomech Světového poháru. V letošní sezoně dojela šestá v Park City a osmá začátkem ledna v Megéve, druhá byla v EP v La Plagne.

O víkendu se Záhrobská představí v obřím slalomu a slalomu Světového poháru, které se uskuteční v Německu na Javoru.