Záhrobská vyhrála doma i potřetí

• 2
Špindlerův Mlýn - Naprostý triumf na domácím lyžařském mistrovství završila Šárka Záhrobská ve slalomu. Ve Špindlerově Mlýně vyhrála s náskokem téměř tří vteřin a po Super-G a obřím slalomu získala osmnáctiletá závodnice třetí zlatou medaili. "Všechny tituly mě těší stejně," uvedla Záhrobská. Nejvíc se prý nadřela v obřím slalomu. "Druhé kolo byl hrozný boj. Už na hraně velkého hanku mě bolely nohy a bliklo mi hlavou, jak to dojedu do cíle?" řekla devátá žena z kombinace na mistrovství světa ve Svatém Mořici.

Záhrobská nenechala nikoho na pochybách o své suverenitě ve slalomu a vyhrála obě soutěžní kola. Druhou v pořadí Petru Zakouřilovou porazila o více než dvě a půl vteřiny. Bronz získala Tereza Trtíková.

V sezoně Záhrobská pravidelně bodovala ve slalomech Světového poháru a doma byla favoritkou. "Neřekla bych, že vítězství bylo povinností. Asi to každý čekal, ale neznamenalo to, že zrovna tady mi to vyjde, sedne a vyhraji," upozornila na ošemetnost slalomových bran. První kolo jela naplno a získala náskok. "Ve
druhém jsem si dala pozor, abych nevypadla," dodala.

Bank rozhodl o svém druhém titulu ve slalomu v prvním kole, v kterém soupeřům odskočil. "Největší soupeř mi zase vypadl," upozornil Bank, že v obřím slalomu spadl Petr Záhrobský a v prvním kole slalomu po problémech na startu vyjel z trati nejlepší český slalomář Stanley Hayer. "Druhé kolo jsem si pohlídal. Stačilo jet opatrně a vyšlo to," doplnil Bank. Na druhém místě dojel Tomáš Kraus a třetí skončil Jonáš Krýzl.

Úspěchu na domácím sněhu si Bank vážil. "Má to vždycky zvláštní náboj. Je to cenné vítězství," zhodnotil Bank, který ještě absolvuje na konec sezony sérii osmi závodů v Norsku. "Potřebuji si vyjet nějaké bodíky ve slalomu," uvedl.