V Polsku jdou do závodu tři češti skokani

• 11
Zakopané - Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v sobotním závodu Světového poháru v Zakopaném. Kromě Jakuba Jandy, který měl start díky druhému místu v průběžném pořadí SP předem jistý, v Polsku uspěli v kvalifikaci i Jan Matura a Antonín Hájek.

Matura obsadil mezi skokany, kteří bojovali o postup do závodu, páté místo skokem dlouhým 123,5 metru. Hájek, jenž doletěl do vzdálenosti 112,5 metru, skončil jednatřicátý.

Janda skočil 127 metrů a mezi předem jistými postupujícími obsadil sedmé místo. Čtvrtý český zástupce Jan Mazoch do kvalifikace nenastoupil.

Nejdelší výkon dne předvedl Polák Adam Malysz, který skočil 133,5 metru. Pokusy přes 130 metrů se blýskli i Martin Höllwarth z Rakouska a Fin Matti Hautamäki.