KAteřina Janatová

KAteřina Janatová | foto: Profimedia.cz

Kvalifikaci sprintu v Tallinnu zvládly obě české lyžařky, muži nepostoupili

• 0
Obě české běžkyně na lyžích prošly z kvalifikace do sprinterského závodu Světového poháru v Tallinnu. Kateřina Janatová postoupila z 18. místa, Tereza Beranová byla osmadvacátá. Naopak muži se do nejlepší třicítky nedostali, neuspěl ani finalista z únorového mistrovství světa Michal Novák.

Ženskou kvalifikaci na trati 1400 metrů volnou technikou suverénně vyhrála světová šampionka Jonna Sundlingová ze Švédska. Janatová na ni ztratila deset a Beranová téměř 13 sekund. Vyřazovací jízdy začnou v 18:30 SEČ.

Lepší z českých reprezentantů byl Ondřej Černý, který na 33. místě zaostal za postupem o 33 setin sekundy. Novák byl o dalších 61 setin pomalejší a skončil osmatřicátý. Kvalifikaci vyhrál Francouz Lucas Chavanat, těsně druhý byl Nor Johannes Hösflot Klaebo, který si v estonské metropoli může zajistit celkové prvenství v SP.