Karolína Indráčková

Karolína Indráčková | foto: Reuters

Skokanka Indráčková v novoročním závodu v Ljubnu popáté v sezoně bodovala

Skokanka na lyžích Karolína Indráčková obsadila v novoročním závodu v Ljubnu 25. místo a popáté v sezoně Světového poháru bodovala. Čtyřiadvacetiletá závodnice se dokázala tuto zimu mezi elitní třicítku prosadit jako jediná z českých reprezentantek.

Zatímco v silvestrovském závodu ve Slovinsku zůstaly české skokany bez bodů, dnes nejlepší z nich Indráčková postoupila z 28. místa do druhého kola. V něm znovu skočila 80 metrů a posunula se o tři příčky nahoru.

Její patnáctiletá sestra Anežka skončila podobně jako v pátek kousek na postupem třiatřicátá, Klára Ulrichová byla devětatřicátá. Štěpánka Ptáčková se do závodu nekvalifikovala.

Anežka Indráčková

Dnešní vítězství krajana Rjoju Kobajašiho v Garmisch-Partenkirchenu napodobila Japonka Sara Takanašiová, jež se poprvé v sezoně prosadila na stupně vítězů. Na silvestr a Nový rok skákaly ženy poprvé a doufají, že by se mohly brzy dočkat své obdoby Turné čtyř můstků. Kvůli přiblížení se prestižnímu mužskému miniseriálu ženy v Ljubnu soutěžily v prvním kole vyřazovacím systémem využívaným právě Turné.

Světový pohár ve skocích na lyžích žen v Ljubnu

1. Takanašiová (Jap.) 266,8 b. (95+89), 2. Bogatajová (Slovin.) 261,8 (93,5+88), 3. Kramerová (Rak.) 259,5 (91,5+89,5), ...25. K. Indráčková 205,6 (80+80), 33. A. Indráčková 100,8 (79,5), 48. Ulrichová 87,4 (73,5), Ptáčková (všechny ČR) nepostoupila z kvalifikace.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. Kramerová 770, 2. Althausová (Něm.) 538, 3. Bogatajová 525, ...30. K. Indráčková 36.